Manta Emperor III

Ten tani odtwarzacz DVD miał wszelkie zadatki, aby stać się przebojem. Niestety, na razie na to się nie zanosi...

Ten tani odtwarzacz DVD miał wszelkie zadatki, aby stać się przebojem. Niestety, na razie na to się nie zanosi...

Emperor to jedna z najpopularniejszych na naszym rynku marek tanich odtwarzaczy DVD/DivX. Do redakcyjnych testów trafił model reprezentujący już trzecią generację tych urządzeń. DVD011 Emperor III wygląda atrakcyjnie i nowocześnie, a jakość użytych do jego budowy tworzyw jest dobra. Na przednim panelu jest tylko jeden przycisk, pozostałe klawisze schowano za uchylną klapką. Na wyświetlaczu informacje prezentowane są czytelnie pomarańczową czcionką. Niestety, producent wprowadził do sprzedaży produkt z niedopracowanym oprogramowaniem, w wyniku czego część funkcji po prostu nie działa. Odtwarzacz dotarł do testów ze starym firmware. Na wyjściu komponentowym z progresywnym skanowaniem uzyskiwaliśmy dobrej jakości obraz. Po aktualizacji oprogramowania pobranego ze strony producenta, wyjście komponentowe przestało być aktywne. Jeszcze większe problemy były z dźwiękiem - bez względu na to, która wersja software'u była wgrana, przy odtwarzaniu filmów urządzenie generowało takie ilości trzasków i syków, że obawialiśmy się zniszczenia redakcyjnych kolumn.

Pilot wykonany z niskiej jakości plastików. Przeciętny pod względem ergonomii.
Słaby zasięg.

Pilot wykonany z niskiej jakości plastików. Przeciętny pod względem ergonomii.

Słaby zasięg.

Zastrzeżenia budzi również nie najlepszej jakości czytnik - miał problemy z odczytem płyt, które sprawnie odtwarzały modele konkurencji. Zastosowany w Emperorze III nowy procesor dekodujący filmy DivX/XviD miał obsługiwać QPel i GMC. Niestety, funkcje te nie są w pełni akceptowane i zamiast poprawiać jakość obrazu, często go wręcz pogarszają. Nawet dekodowanie standardowych filmów XviD i DivX (korzystaliśmy z najnowszego firmware 2.1) także niestety sprawiało odtwarzaczowi Manty trudności. Występowało irytujące rozsynchronizowanie obrazu z dźwiękiem. Rozwiązanie tego problemu jest następujące: gdy podczas oglądania filmu (zwykle po 30 min) dźwięk zacznie rozmijać się z obrazem, należy zatrzymać odtwarzanie i uruchomić plik ponownie (na szczęście odtwarzacz pamięta, gdzie zostało przerwane oglądanie). Niestety, w trakcie jednego seansu taka sytuacja może powtórzyć się kilka razy... Dokuczliwą cechą odtwarzacza jest także to, że nie pozwala uruchomić pliku z napisami .txt, który ma inną nazwę niż plik z filmem.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 200 zł

Dystrybutor Manta Multimediahttp://www.manta.com.pl

Wymiary 43 x 6 x 26 cm

Waga 2,3 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, DivX, XviD, konfiguracja dekodera DD 5.1

Złącza Euroscart, kompozyt, komponentowe, S-Video, analogowe wyjście 5.1, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), VGA

Dlaczego

Emperor III ma dobry procesor i jest lepiej wykonany niż poprzednicy. Jednak niedopracowane oprogramowanie powoduje, że wiele funkcji nie działa prawidłowo.

Główni rywale

Korr HYD-9907DX 189 zł

Odtwarzacz sprawnie obsługuje pliki DivX i napisy .txt. Obraz i dźwięk na dobrym poziomie.

Wiwa HD238 229 zł

Sprawnie odczytuje pliki DivX/XviD oraz napisy .txt. Dobra jakość obrazu i dźwięku.