Manta Mobile - bezterminowy, darmowy Internet z niedrogim tabletem!

Manta niedawno poinformowała, że zamierza wejść na rynek telekomunikacyjny. Podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawiciel firmy przedstawił garść informacji na temat usługi Manta Mobile oferującej "bezterminowy, darmowy dostęp do Internetu", który będzie również dołączany "za darmo do wszystkich nowych tabletów". Brzmi interesująco?


Wczoraj odbyła się konferencja firmy Manta, na której dowiedzieliśmy się o jej tegorocznych planach.

Tablety

Na polskim rynku mają się pojawić nowe tablety firmy Manta, których wydajność będzie porównywalna z tabletami z segmentu 1500-2000 zł. Podstawowa różnica pomiędzy nimi dotyczy ceny: najdroższy model Manty nie będzie kosztował więcej niż 1000 zł.

Zobacz również:

  • 5 powodów, dla których Edge jest lepsze od Chrome
  • Battlefield 2042 – wymagania, gameplay, rozgrywka. Wszystko co wiemy [Aktualizacja 05.08.2021]

Dekodery

Manta zamierza położyć duży nacisk na promocję i sprzedaż dekoderów do odbiorów TV cyfrowej, co nie powinno nikogo dziwić w roku poprzedzającym wyłączenie na terenie Polski sygnału analogowego.

"Już teraz Manta, jest jednym z liderów w sprzedaży dekoderów DVBT w Polsce. Posiadamy najlepszy sprzęt tego typu w naszym kraju. Chcemy powtórzyć sukces, jaki odnieśliśmy na polskim rynku odtwarzaczy DVD, sprzedając przeszło 5 mln tych urządzeń. Według naszych wstępnych szacunków możemy osiągnąć podobny wynik z dekoderami do odbioru TV cyfrowej."- powiedział Bogdan Wiciński CEO Manta Multimedia.

A teraz najciekawsze...

Podsumowując w grudniu 2011 rok, szef Manty zapowiedział, że jego firma zamierza wejść na rynek usług telekomunikacyjnych. W styczniu dodał do tego informację, że w I kw. 2012 r. powinny się pojawić pierwsze urządzenia kierowane na ten rynek.

Podczas wczorajszej konferencji Bogdan Wiciński podał kilka kolejnych szczegółów dotyczących nowych planów:

"W I połowie 2012 roku dostępna będzie nowa usługa - Manta Mobile. Po zakupieniu karty sim, każdy odbiorca usługi otrzyma bezterminowy, darmowy dostęp do internetu. Nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty za jej korzystanie. Szybkość internetu będzie wystarczająca do bezproblemowego przeglądania stron, czy korzystania z kont mailowych (3,6 Mbps). Możliwe będą również tanie rozmowy telefoniczne - konto rozmów będzie można doładowywać na zasadzie prepaid."

To jednak nie wszystko. Usługa Manta Mobile ma być bowiem dołączana za darmo do wszystkich nowych tabletów Manty wyposażonych w modem 3G. Oznacza to więc, że Manta będzie oferowała wydajne i co istotne bardzo tanie tablety z darmowym dostępem do Internetu.

__________________

Uważam, że to bardzo dobra informacja dla osób planujących zakup tabletu. Jeżeli oferta ta będzie tak fantastyczna jak się zapowiada, być może wpłynie na obniżenie cen u operatorów oferujących mobilny dostęp do internetu wraz z tabletem.