Manta Mobile - internet za darmo w polskich tabletach

Manta ostro wchodzi w tablety - zapowiada wprowadzenie wydajnych tabletów w niskiej cenie (poniżej tysiąca zł), a do tego zamierza dołożyć internet 3G za darmo. Czyżby wreszcie przyszedł czas na zakup tabletu?

Tablet Manta PowerTab

Internet 3G w tablecie za darmo? To pomysł polskiej firmy Manta na podbicie rynku tabletów. Manta wprowadzi w pierwszej połowie tego roku usługę Manta Mobile, która zapewnia dostęp do internetu o szybkości 3,6 Mb/s (bez żadnych ograniczeń czasowych).

- Postanowiliśmy jako pierwsi w Polsce podjąć na poważnie próbę rozwiązania problemu podchodząc do niego z biznesowego punktu widzenia. Tak powstała koncepcja taniego tabletu w cenie od 500-1000 zł z darmowym dostępem do Internetu. To zestaw, na który będzie stać każdego Polaka! Dostęp do Internetu zapewni sygnał telefonii komórkowej, który pokrywa ponad 95 proc. powierzchni kraju - powiedział Bogdan Wiciński z Manta Multimedia.

Manta - kup tablet, internet dostaniesz za darmo

Najważniejsza wiadomość jest jednak taka, że usługa Manta Mobile będzie dołączana za darmo do wszystkich nowych tabletów tej firmy wyposażonych w modem 3G. Tablety Manta z darmowym internetem pojawią się w sklepach jeszcze tej wiosny i mają kosztować mniej niż konkurencyjne modele, zapewniając taką samą wydajność.

Manta idzie w ślady Amazonu?

Manta ostro inwestuje w rynek elektroniki najpierw w telewizory 3D i tunery DVB-T, a teraz w tablety. Polska firma idzie w ślady sklepu Amazon, który w swoich e-czytnikach Kindle 3G dał za darmo dostęp do internetu, co spowodowało popularyzację tego urządzenia.

Manta Mobile - internet za darmo w polskich tabletach

Tablet Manta PowerTab

Komentarz

Otwarte sieci WiFi znikają z wielkich miast (wszędzie są jedynie zabezpieczone hasłem sieci), a internet 3G kosztuje. Tablety Manta PowerTab mogą więc być prawdziwym hitem sprzedażowym, bo co nam po wydajnych tabletach jak iPad czy Transformer Prime, jeżeli musimy jeszcze inwestować w mobilny internet?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: