Manta PowerTab MID07 - kolejny tablet polskiej firmy

Manta wydała w ostatnim czasie dwa nowe tablety PowerTab oraz zapowiedziała, że będą one oferowały darmowy dostęp do internetu dzięki modułom 3G i usłudze Manta Mobile. Teraz na rynek trafia PowerTab MID07. Urządzenie to jest stosunkowo tanie i oferuje przyzwoitą specyfikację techniczną.

Manta PowerTab MID07

Tablet PowerTab MID07 wyposażono w 7-calowy ekran TFT o rozdzielczości 800×480 pikseli. Dysponuje procesorem Samsung 210 (Cortex A8) o częstotliwości 1 GHz, 512 MB RAM DDR2 oraz 4 GB pamięci wbudowanej. Posiada dwa złącza USB 2.0 i port HDMI. Nie zabrakło w nim też Bluetootha i GPS-a, a z internetem może łączyć się za pomocą modułu 3G lub łączności bezprzewodowej Wi-Fi 802.11b/g.

Polecamy: Manta Mobile - bezterminowy, darmowy Internet z niedrogim tabletem!

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [07.12.2021]

Konfiguracja PowerTaba MID07 ma pozwalać na płynne odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki i przeglądanie internetu. Jego bateria ma pojemność 4 000 mAh, a całość pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread i daje dostęp do aplikacji ze sklepu Google Play (dawny Android Market). Producent podaje, że tablet daje również możliwość wykonywania rozmów telefonicznych i wysyłania wiadomości SMS.

Testy: Tablety

Manta poważnie wzięła się za zdobywanie klientów na rynku niedrogich tabletów i w krótkim czasie wypuściła kolejne ciekawe urządzenie tego typu. Wcześniej na rynku pojawiły się tablety PowerTab X MID06 i PowerTab MID05. Nowy model Manty jest najdroższy z jej dotychczasowych tabletów. Cenę detaliczną PowetTaba MID07 ustalono na 899 PLN.