Manta PowerTab X z darmowym internetem - czy podbije rynek tabletów w Polsce?

Manta Multimedia w marcu wprowadza wydajny tablet Manta PowerTab X oznaczony też jako MID 06. Wydaje się, że to kolejne urządzenie tego typu, ale w istocie może to być urządzenie, które spopularyzuje tablety w Polsce - wydajność w niskiej cenie + darmowy internet 3G. Brzmi zachęcająco. Jeżeli ktoś do tej pory opierał się tabletom, teraz może ulec.

Tablet Manta PowerTab X

Manta PowerTab X MID z 10-calowym ekranem (dotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024x600) to nie będzie słaby zawodnik. Procesor A10 taktowany zegarem 1.2 GHz (pięć razy większa wydajność w stosunku do wcześniejszych tabletów Manta EasyTab), 512 MB RAM i 4 GB pamięci na pliki (można dołożyć kartę microSD do 32 GB). Szkoda tylko, że system to niestety stary Android 2.3.

Manta PowerTab X - mocny zawodnik w rozsądnej cenie?

Warto zaznaczyć, że będziemy mieli także możliwość korzystania ze złącz USB i mini USB oraz wyjścia HDMI. Manta zapewnia jednocześnie, że energia z baterii szybko się nie wyczerpie (bateria o pojemności aż 7000 mAh ma zapewnić 6 godzin pracy pod obciążeniem).

Manta Mobile czyli darmowy internet 3G

Największą zaletą tabletu ma być jednak nieograniczony i bezpłatny dostęp do Internetu dzięki dodanemu modemowi 3G wraz z kartą SIM czyli tzw. usłudze Manta Mobile. Internet komórkowy obejmuje zasięgiem ponad 95 proc. powierzchni kraju. Szybkość też jest zachęcająca (do 3,6 Mb/s).

Manta PowerTab X z darmowym internetem - czy podbije rynek tabletów w Polsce?

Manta PowerTab X MID 006

Komentarz - Manty recepta na tabletowy sukces w Polsce

Tajemnica przyszłego sukcesu tkwi w cenie wygląda na to, że Manta zaoferuje jedyny tablet o takich możliwościach na polskim rynku - Manta PowerTab X, modem 3G i kartę SIM Manta Mobile będziemy mogli kupić już w cenie 800 zł. Tablet Manta PowerTab X z pewnością nie będzie lepszy niż Asus Transformer Prime, Samsung Galaxy Tab czy Apple iPad, ale w kategorii cena/jakość raczej nie będzie miał żadnej konkurencji. Zwłaszcza, że usługa Manta Mobile dodawana za darmo do tabletu bardzo zachęca do zakupu. Tablet bądź co bądź to urządzenie stworzone do mobilnego serfowania po internecie. Kupując tablet Manta nie dość, że zapłacimy mało, to jeszcze oszczędzimy na opłatach za internet.

Jak myślicie - czy Manta Power Tab X pobije inne tablety w Polsce?