Manta planuje wejść na polski rynek smartfonów z modelem Quad Galactic MS4501

Niedługo do sprzedaży trafi smartfon firmy Manta. Pod względem zastosowanych podzespołów zapowiada się on na ciekawą alternatywę względem innych produktów dostępnych w sklepach i ofercie operatorów komórkowych. Działać będzie pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Manta kojarzy się ze średniej klasy i jakości sprzętem elektronicznym o przystępnej cenie. Firma od jakiegoś czasu stara się walczyć z tym wizerunkiem, i chce, żeby jej kolejne produkty traktowane były przez klientów jako sprzęt równej jakości z tym pochodzącym od tych znanych i uznanych na całym świecie producentów. Nowość w ofercie, czyli smartfon Manta Quad Galactic MS4501 miałby być właśnie jednym z takich produktów.

Smartfon Manty będzie wyposażony w ekran o przekątnej 4,5 cala, czyli nieco mniej niż topowe telefony takich firm jak Samsung, HTC czy Sony. Rozdzielczość ekranu to natomiast HD 720p, co jest rozsądnym kompromisem między szczegółowością obrazu, a energoszczędnością. W środku znajduje się czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej i slot na kartę microSD.

Zobacz również:

  • Pierwszy składany telefon Oppo już za miesiąc?

Główny aparat tego telefonu będzie robić zdjęcia w jakości 5 megapikseli, a wbudowany akumulator ma pojemność 2000mAh. Smartfon wyróżniać ma na rynku też obsługa jednocześnie dwóch kart SIM, co rzadko oferują sprzedawane w Europie. Nie ma jak na razie informacji o planowanej aktualizacji urządzenia do wydanego kilka dni temu Androida 4.3.

Wydajność urządzenia i jakość użytych materiałów jak na razie są tajemnicą, ale nie ma co się spodziewać, że Manta Quad Galactic MS4501 będzie mogła równać się pod tym względem z najlepszymi dostępnymi na rynku telefonami. Sugerowana cena detaliczna to 799zł.