Manta rozpoczyna produkcję pierwszych polskich telewizorów 3D

Firma Manta Multimedia poinformowała, że już we wrześniu wprowadzi do sprzedaży swoje pierwsze telewizory 3D. Ich cena będzie się wahać w przedziale 1500 - 3000 złotych.

Manta Multimedia to polska firma mająca siedzibę w Warszawie. Jej przedstawiciel poinformował właśnie, że we wrześniu w Łódzkim Parku Technologicznym ruszy produkcja jej pierwszych telewizorów 3D.

Rodzina "trójwymiarowych" telewizorów będzie się składała z dwóch linii. Pierwsza zaoferuje "tradycyjne" modele korzystające z podświetlenia świetlówkami CCFL, natomiast druga skorzysta z bardziej energooszczędnego rozwiązania jakim jest podświetlenie diodami LED.

Urządzenia będą dostarczane w dwóch wersjach: o przekątnej ekranu wynoszącej 32 i 42 cale (matryce dostarczy LG). Każda zaoferuje możliwość wyświetlania obrazu Full HD (1920 x 1080 pikseli), wbudowany tuner MPEG 4 oraz dynamiczny kontrast na poziomie 15000:1. Dodatkowo "tradycyjne" modele LCD 3D wyposażone zostaną w funkcję konwersji obrazu 2D do 3D.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Bogdana Wicińskiego z firmy Manta, nowe telewizory będzie można kupić za 1500 - 3000 złotych. Każdy z nich zostanie objęty 5-letnią gwarancją "zero martwych pikseli", natomiast ich produkcja rozpocznie się już w przyszłym miesiącu.