Manta wyprodukuje pierwsze polskie telewizory 3D LED i 3D LCD

Polska Manta Multimedia zapowiedziała, że we wrześniu w Łódzkim Parku Technologicznym rozpocznie się produkcja pierwszych polskich telewizorów 3D LED oraz 3D LCD.

Manta 3D TV

- Manta jest pierwszą firmą, która uruchamia produkcję zaawansowanych technologicznie telewizorów w Polsce - mówi Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia.

Telewizory LCD podświetlane na dwa sposoby i w dwóch rozmiarach

Wszystkie telewizory będą wyświetlały rozdzielczość Full HD i będą miały wbudowany tuner DVB-T. Telewizory LCD podświetlane diodami LED i lampami CCFL będą miały przekątne 32 i 42 cale, a matryce do wszystkich tych telewizorów dostarczy koreański koncern LG. Do pudełek z TV dorzucane będą pasywne okulary 3D w ilości 4 sztuk. Polskie telewizory 3D będą miały też konwersję 2D-3D.

Manta planuje ceny na każdą kieszeń

- Misją Manty jest utrzymywanie cen na kieszeń każdego Polaka. Dlatego wspomniane telewizory będą się mieściły w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym od 1,5 do 3 tys. zł za najdroższe 3D LCD - dodaje szef Manta Multimedia.

Manta jak Funai - 5 lat gwarancji na martwe piksele

Każdy telewizor będzie objęty 5-letnią gwarancją “zero martwych pikseli", znaną do tej pory z oferty telewizorów japońskiej marki Funai. Oznacza to, że TV będzie wymieniony, jeżeli na matrycy pojawi się chociaż jeden martwy piksel.

- Jestem przekonany, że ta oferta podbije serca polskich klientów - dodaje z pewnością szef Manty.

Manta zmienia strategię - czy polskie telewizory przemówią do portfeli Polaków?

Manta Multimedia powstała w 1998 roku i do tej pory kojarzyła się z tanią, budżetową marką, którą można było kupić w hipermarkecie. Firma ostatnio chce jednak zmienić ten wizerunek i powalczyć mocniej o klienta premium. Stąd pewnie też najnowsza oferta telewizorów 3D. Czy się sprawdzi? Głównych producentów na pewno nie pobije (to nie ten kaliber, brak nowych rozwiązań), ale Manta ma szanse na zagospodarowanie części rynku. Naturalnym przeciwnikiem Manty będzie Funai, który niedawno skończył 50 lat. Japońska firma adresuje swoje telewizory do podobnego segmentu użytkowników co Manta. Niska cena, pasywna technologia 3D oraz 5 lat gwarancji na piksele mogą skusić mniej wymagających użytkowników. Ciekawe, czy Manta poradzi sobie z bardzo dobrymi telewizorami firmy Funai?

Źródło: Manta Multimedia