Mapa rodem z FPP

Koncern Sony zaprezentował system nawigacji satelitarnej dla kierowców NV-XYZ77 CNS. System na razie zawiera jedynie mapę Japonii – jest jednak z całą pewnością godny zaprezentowania, ponieważ do wyświetlania mapy okolicy wykorzystuje trójwymiarowy "silnik" graficzny, co sprawia, że kierowca może poczuć się jak osoba grająca w grę FPP (First Person Perspective).

Mapa rodem z FPP

NV-XYZ77 CNS

Zasadę działania systemu najlepiej widać na ilustracji obok – działanie NV-XYZ77 CNS (Car Navigation System) z grubsza przypomina grę komputerową. Jego użytkownik widzi na ekranie realistyczną, trójwymiarową mapę okolicy, na której wyraźnie odwzorowane są wszystkie ważniejsze obiekty. Drogę do wyznaczonego wcześniej celu wskazuje mu wyraźna, złota strzałka.

System ma sporo dodatkowych funkcji – może również pełnić rolę odtwarzacza muzycznego lub nawet telewizora. Klient ma do wyboru dwie wersje systemu – z wbudowanym twardym dyskiem, na którym zapisana jest cała mapa lub bez niego (w tym drugim przypadku mapa na bieżąco pobierana jest z Internetu). Możliwe jest także zamówienie dodatkowych wyświetlaczy – np. dla pasażerów na tylnich siedzeniach. Najtańsza wersja NV-XYZ77 CNS kosztuje 1940 USD.

Więcej informacji:

http://www.sony.jp