MapaMap - polska nawigacja GPS dla Androida

W Android Market pojawił się polski system nawigacji GPS MapaMap. Producent mówi, że to pierwsza polska aplikacja tego typu w mobilnym sklepie Google. Może ona prowadzić kierowców zakręt po zakręcie, informować o fotoradarach i wskazywać im drogę do najbliższego hotelu. Jej baza danych przyda się także do planowania wycieczek pieszych i rowerowych.

MapaMap

Aplikacja MapaMap przeznaczona jest dla smartfonów i tabletów z Androidem. Samo jej pobranie jest bezpłatne, ale aktywacja wymaga wykupienia licencji na korzystanie z mapy Polski. Licencją są numery seryjne, które można nabyć na stronie MapaMap.pl w cenie 119 PLN.

Jednorazowe zakupienie praw do korzystania z mapy Polski nie jest ograniczone czasowo. Cały system nawigacyjny MapaMap oraz wszystkie mapy są podczas instalacji lokowane na karcie SD (wymagane jest 0,5 GB wolnego miejsca). Dzięki temu aplikacja działa bez dostępu do internetu.

Nowy polski system nawigacji GPS przyda się także pieszym i rowerzystom. W jego bazie danych znajdują się piesze szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe oraz dane o ukształtowaniu terenu naszego kraju.

Producent, firma IMAGIS S.A. informuje też o bogatej bazie punktów POI, która pomoże w znajdowaniu hoteli, restauracji, zabytkowych obiektów i innych interesujących nas miejsc. Aplikację MapaMap można pobierać z AndroidMarket.