MapleStory wkracza do Europy

Popularna Koreańska gra typu MMORPG oficjalnie wkracza na stary kontynent. Po 5 latach ekspansji posiada ona już 67 milionów zarejestrowanych użytkowników, głównie w Azji i Ameryce Północnej. Teraz firma Nexon zapowiedziała oficjalne wsparcie dla produktu w Europie.

MapleStory powstała w 2003 roku w Korei Południowej. Tam zdobyła rzeszę fanów, rozprzestrzeniając się na całą Azję. Nexon twierdzi, że kiedy w 2006 roku gra zawitała do Stanów Zjednoczonych, w ciągu czterech pierwszych miesięcy zarejestrowały się tam 3 miliony użytkowników.

MapleStory nigdy nie wymagała żadnych opłat za zabawę. Użytkownicy mogą jednak, za dodatkową opłatą, zakupić masę przydatnych w wirtualnym świecie przedmiotów.

Wielu analityków rynku przewiduje znaczny boom takie rozwiązania w MMO. Bezpłatny początek przyciąga wielu graczy, a niewielkie opłaty za bonusy nie odstraszają ich od dalszej zabawy. Taktyka musi się sprawdzać, bowiem dzięki niej Nexon zarobił już 250 milionów dolarów.

Producent przekonuje, że Europejczycy nie będą się nudzić. Mają to zapewnić między innymi cotygodniowe uaktualnienia MapleStory. Na europejskiej witrynie gry dostępnych jest pięć języków: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i duński.

Jeśli jeszcze nie zdążyłeś się uzależnić od żadnego MMO, warto spróbować - może tym razem się uda. Zainteresowanych odsyłam do oficjalnej europejskiej witryny MapleStory.