Mapy Google'a dla iOS 6 są już w fazie beta

The Wall Street Journal donosi, że firma Google przesłała do zewnętrznych testerów aplikację Mapy dla systemu iOS 6.

W połowie sierpnia Apple udostępniło swój najnowszy mobilny system - iOS 6. Wraz z nim zrezygnowało z map Google'a na rzecz własnych map, które jednakże okazały się sporą porażką. Nowe oprogramowanie było na tyle niedoskonałe, że sam Tim Cook przeprosił za nie użytkowników "jabłkowego" sprzętu zachęcając jednocześnie do korzystania z map innych firm.

Google atakuje

Jak donosi The Wall Street Journal, firma Google postanowiła wykorzystać potknięcie konkurenta i jednocześnie sprawić prezent użytkownikom iOS 6. Serwis opierając się na informacjach pozyskanych od "osób bezpośrednio zaangażowanych w sprawę" twierdzi bowiem, że internetowy gigant pracuje nad mapami dla iOS 6. Są one obecnie w fazie beta i zostały już przesłane do sprawdzenia zewnętrznym testerom.

Zobacz również:

  • Włochy chcą ukarać Apple i Google. Jakiej kwoty oczekują od firm?
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka - promocje Black Friday [Aktualizacja 27.11.2021]

Jak widać firma Google nie poddaje się i walczy o użytkowników iOS. Czy jednak ma szansę przekonać sporą ich część do zainstalowania swoich map? Może być z tym ciężko. Warto tutaj bowiem zauważyć, że Apple nie jest przecież zobowiązane do umieszczenia oprogramowania konkurenta w sklepie App Store.