Mapy Google już z płatnościami za parkingi. Czy funkcja trafi do Polski?

Mapy Google otrzymały ważną aktualizację. Amerykanie mogą już płacić za publiczne parkingi w aplikacji. Czy rozwiązanie to ma szanse pojawić się w Polsce.

Jeżeli mieszkasz w jednym z dużych polskich miast i dodatkowo poruszasz się samochodem to z pewnością wiesz, jak uciążliwe potrafią być miejskie parkometry. Parkowanie jest drogie i wymaga od nas wycieczek do parkometru po specjalny bilecik lub posiadania dodatkowej aplikacji i specjalnej naklejki na szybie pojazdu, która uchroni nas przed mandatem za brak klasycznego biletu za oknem.

Przykładowy parkometr w Warszawie

Przykładowy parkometr w Warszawie

Google zaktualizowało właśnie swoją aplikację Mapy. Od dziś umożliwia ona uiszczanie płatności za parkowanie na płatnych parkingach miejskich wprost z aplikacji. Dodatkowo pojawiła się opcja zakupu biletu na pociąg. Oczywiście w dalszym ciągu bez konieczności wychodzenia z Map Google.

Mapy Google uzyskały właśnie integracje z dwoma systemami płatnego parkowania, która są powszechne w Stanach Zjednoczonych. Mowa o Passport i ParkMobile.

Od dziś istnieje możliwość opłacania postoju z wykorzystaniem wyżej wymienionych usług bez konieczności posiadania dodatkowej aplikacji.

Rozwiązanie jest już dostępne dla posiadaczy smartfonów z Androidem i obejmuje swoim zasięgiem ponad 400 miast w Stanach Zjednoczonych. Na liście znajdziemy między innymi Nowy Jork, Los Angeles, Waszyngton i wiele innych. Google informuje, że funkcja wkrótce trafi na smartfony iPhone.

Czy integracja Map Google z miejskimi parkometrami jest możliwa w Polsce? Czysto teoretycznie nie ma najmniejszego problemu, aby zintegrować usługi takie, jak Mobiparking z Mapami Google. W chwili obecnie nie ma jednak żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Będziemy Was informować, jeżeli coś się zmieni i Mapy Google również w Polsce otrzymają możliwość płacenia za parking.

Źródło: theverge.com