Mapy Google na iOS podają ceny przejazdu taksówką (w Polsce Uberem)

Mapy Google dla iOS (podobnie jak wcześniej dla Androida) doczekały się aktualizacji oferującej możliwość sprawdzenia ile kosztowałby przejazd danej trasy taksówką oraz ile by to trwało.

Mapy Google przeznaczone dla użytkowników smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą systemu Android doczekały się kilka dni temu przydatnej aktualizacji, dzięki której po wyznaczeniu trasy użytkownik może również liczyć na możliwość sprawdzenia, ile kosztowało będzie jej pokonanie taksówką i jak długo by to trwało oraz ewentualnie zamówić taką usługę. Dzisiaj taka sama funkcja została udostępniona również właścicielom urządzeń korzystających z systemu iOS.

Obecnie w Polsce w oknie wyznaczania trasy otrzymują oni do dyspozycji w zakładce "Weź taksówkę" jedną pozycję: Uber. Po kliknięciu w nią mogą przejść do aplikacji Uber i zamówić kurs na wskazany adres. Oczywiście taksówkarze i korporacje taksówkowe nie będą z tego powodu zadowolone, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyły do usługi Google i konkurowały ze znienawidzonym startupem nazywanym często “postrachem korporacji taksówkarskich”.