Mapy Google obchodzą 15. urodziny

Mapy Google powstały 8 lutego 2005 roku. Już jutro obchodzą swoje urodziny, co Google postanowiło uczcić m.in. nowymi funkcjami.

Mapy Google pojawiły się w 2005 wyłącznie w wersji komputerowej, pierwszy port na urządzenia mobilne - Blackberry i Palm - powstał dopiero dwa lata później, a trzy - na pierwszą wersję Androida. W tym samym roku ruszyły również w polskiej wersji, a w 2012 roku mogliśmy używać StreetView - jako pierwsza została udostępniona ulica Piotrkowska w Łodzi. Aby uczcić te 15 lat, Google prezentuje nową ikonę Map, która "odzwierciedla ewolucję, jaką przeszło Google podczas tych 15 lat mapowania świata i opiera się na kluczowym dla Map elemencie, który jest obecny od samego początku i oznacza daną lokalizację - pinezce".

Mapy Google obchodzą 15. urodziny

Zaktualizowana została aplikacja Mapy Google dla na Androida i iOS. Pojawiają się w niej karty:

  • Odkrywaj - informacje i opinie o około 200 milionach miejsc na świecie, w tym o restauracjach i zabytkach
  • Dojazd: - pozwala na wybór najlepszej trasy docelowej oraz wyświetlenie propozycji alternatywnych
  • Zapisane: możliwość przeglądania zapisanych miejsc, tworzenia planów podróży i dzielenia się rekomendacjami
  • Opublikuj: pozwala dodawać własne informacje dotyczące miejsc i dróg
  • Najnowsze: źródło wiedzy o miejscach polecanych przez lokalnych przewodników, daje również możliwość bezpośredniej rozmowy z firmami

Na tym nie koniec. W najbliższym czasie dojdą kolejne funkcje, związane z transportem publicznym, jak Temperatura, Dostępność (identyfikowania transportu publicznego), Bezpieczeństwo na pokładzie, Liczba dostępnych wagonów, Sekcja dla kobiet (w rejonach, w których są oddzielne).