Mapy Google: od teraz z informacjami o połączeniach PKP Intercity

Spółka PKP Intercity nawiązała współpracę z Google, w ramach której usługa usługa Transport Publiczny została wzbogacona informacjami dotyczącymi połączeń kolejowych.

Na stronie firmy PKP Intercity pojawiła się interesująca informacja, z której dowiadujemy się o współpracy naszego przewoźnika z firmą Google: od dzisiaj usługa Transport Publiczny w Mapach Google oferuje możliwość uzyskania informacji o połączeniach realizowanych przez pociągi PKP Intercity – Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe.

Docelowo w Mapach Google znaleźć ma się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity. Skorzystać z nowej opcji wyszukiwania możemy poprzez wejście na stronę www.google.pl/maps/ lub uruchomienie aplikacji Mapy Google na smartfonie lub tablecie. Następnie klikamy w ikonkę "Wyznacz trasę" oraz wybieramy z opcji transportu “Transport kolejowy” (mała ikona pociągu). Po tych czynnościach wystarczy już tylko wpisać stację początkową i końcową.

Mapy Google od teraz z informacjami o połączeniach PKP Intercity

Mapy Google od teraz z informacjami o połączeniach PKP Intercity

Dodatkowo Usługa Transport publiczny umożliwia wyznaczenie trasy z dowolnego punktu A do punktu B "uwzględniającej piesze dojście na dworzec, sprawdzenie czasu całej podróży i wybór najwygodniejszego środka transportu."

Więcej informacji: PKP Intercity