Mapy Google powracają na zegarki Apple Watch - sprawdzamy co nowego

Po trzech latach nieobecności i miesiącu od zapowiedzi, nowe Mapy Google trafiły na zegarki Apple Watch pracujące pod kontrolą najnowszej wersji watchOS.

Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego zegarka Apple Watch Series 6, a Google w międzyczasie udostępniło nową aplikacje Map Google na smartwatche z Cupertino.

Zegarek Apple Watch Series 4

Zegarek Apple Watch Series 4

Aplikacja Map Google została usunięta z App Store w 2017 roku z powodu ograniczeń programowych, które powodowały, że funkcjonalność Map Google na zegarku znacząco odstawała od tej znanej z telefonów komórkowych. W sierpniu 2020 roku Google przekazało informację, że pracuje nad nową wersją Map Google, które po trzech latach wrócą na zegarki Apple Watch.

Mapy Google pojawiły się już w App Store i pozwalają spoglądać na wskazówki nawigacyjne i przewidywany czas dotarcia do celu na zegarkach Apple Watch.

Mapy Google w App Store na Apple Watch

Mapy Google w App Store na Apple Watch

Niestety ponownie funkcjonalność rozwiązania jest mocno ograniczona. Użytkownicy nie mogą uruchamiać nawigacji wprost z nadgarstka. Korzystanie z Map Google na watchOS pozwoli zapoznać się z wskazówkami nawigacyjnymi, ale nie ma możliwości włączenia widoku mapy na żywo. Ikony na ekranie pokazują, jaki manewr należy wykonać, a na górnej części ekranu wyświetlany jest czas ETA (Estaminated Arrival Time).

Mapy Google powracają na zegarki Apple Watch - sprawdzamy co nowego

Ekran główny umożliwia rozpoczęcie nawigacji do zapisanych punktów takich, jak Dom czy Praca. O kolejnym manewrze zegarek poinformuje użytkownika za pomocą wibracji zwrotnej wykorzystującej Haptic Engine.

Mapy Google powracają na zegarki Apple Watch - sprawdzamy co nowego

Aplikacja Mapy Google na zegarki Apple Watch waży 2,6 MB i jest kompatybilna z zegarkami pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego watchOS 5.0 lub nowszego. Wymagany jest także iOS w wersji 11.0 lub nowszej.

Sprawdź, ile kosztuje Apple Watch Series 5.

Źródło: phonearena.com