Mapy Google w końcu pokażą ile zapłacisz za przejazd

Mapy Google rozróżniają drogi płatne od bezpłatnych, ale nadal nie posiadają cennika. Niedługo nawigacja od Google powinna pokazać orientacyjny koszt podróży. Dodatkowo Google zaproponuje bezpłatny objazd.

Mapy Google to najpopularniejsza nawigacja na urządzenia mobilne na świecie. Wyszukiwarkowy gigant stale wprowadza kolejne aktualizacje, które dodają nowe funkcje. Zgodnie z najnowszą wiadomością wysłaną do członków programu Google Maps Preview, firma Google opracowuje właśnie niezwykle przydatną funkcję, o której mówiło się od kilku lat.

Mapy Google

Mapy Google

W najbliższej przyszłości Mapy Google będą w stanie automatycznie pobierać i wyświetlać koszty przejazdu płatnymi autostradami, mostami, tunelami oraz promami wodnymi. Po aktualizacji program automatycznie będzie w stanie wyliczyć szacowany koszt podróży. Aktualnie Mapy Google są w stanie jedynie pokazywać trasy, które obejmują płatne odcinków dróg i autostrad.

Zobacz również:

Z informacji, które aktualnie posiadamy wynika, że opłaty drogowe liczone będą przed rozpoczęciem nawigacji. Na ekranie proponowanych dróg użytkownik zobaczy kilka alternatyw wraz z przewidywanymi kosztami dodatkowych opłat. Rozwiązanie to pozwoli wybrać optymalną trasę. Nie będziemy również zaskoczeni kosztem przejazdu na ostatniej bramce na autostradzie.

Aktualnie funkcja nie jest jeszcze dostępna nawet w poglądowej wersji Map Google. Rozwiązanie zostanie prawdopodobnie przeniesione z Waze. Google nabyło tą aplikację w 2013 roku i często przenosi rozwijane tam rozwiązania do Map Google. Waze od trzech lat posiada funkcję szacowania opłat drogowych. Rozwiązanie to w szczególności przyda się za granicą oraz podczas wyjazdów wakacyjnych.

Aktualizacja: 24 sierpnia 2021 11:08