Mapy Google z dokładniejszymi danymi i widokiem. Duże zmiany w drodze

Google solidnie zaktualizuje Mapy. Skorzystają na tym piesi oraz kierowcy samochodów w dużych miastach. Sprawdź, jakie nowości przygotował dla nas wyszukiwarkowy gigant.

Mapy Google to w chwili obecnej najpopularniejszy program do nawigacji w naszym kraju. Z usługi wyszukiwarkowego giganta codziennie korzystają setki milionów ludzi na całym świecie.

Mapy Google

Mapy Google

W połowie sierpnia 2020 roku firma Google zaprezentowała nowy interfejs Map Google i przedstawiła zmiany, które pojawią się w nawigacji w nadchodzących miesiącach. Mowa o dokładniejszej reprodukcji map, która właśnie trafiła do pierwszych szczęśliwców.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe i przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [02.12.2022]
  • Mapy Google otrzymują proekologiczną funkcję
  • Mapy Google zyskają szereg praktycznych funkcji dla kierowców

Mapy Google będą dokładniej odwzorowywać rzeczywistą geografię i ukształtowanie terenu. Dodatkowo skupiono się na dokładniejszym odwzorowaniu ulic. Na mapy naniesiono wysepki dla pieszych oraz chodniki, a ulice są lepiej odwzorowane.

Google zdecydowało się na zaktualizowanie map kartograficznych. Najnowsze opcje szczególnie przypadną do gustu pieszym poszukującym najbliższego przejścia dla pieszych oraz kierowcom, którzy będą w stanie łatwiej odnaleźć się w topografii miasta.

Nowy (z prawej) i stary (z lewej) widok Map Google w Londynie
Źródło: bgr.com

Nowy (z prawej) i stary (z lewej) widok Map Google w Londynie

Źródło: bgr.com

Nowe funkcje dostępne będą w wybranych miastach. Google musi ręcznie przerobić mapy, aby wyświetlać na nich dodatkowe informacje.

Poniżej na fotografiach widać Mapy Google ze starym i nowym wyglądem map w Londynie. Zaktualizowana wersja uwzględnia wyspy i przejścia dla pieszych oraz bardziej realistycznie odwzorowuje położenie budynków i przebieg ulic. Google umieściło również informację o dostępie specjalnych podjazdów dla osób niepełnosprawnych.

Obecnie nowy widok Map Google dostępny jest jedynie w czterech miastach na całym świecie. Mowa o Nowym Jorku, San Francisco, Londynie oraz Tokio. Wyszukiwarkowy gigant nie poinformował, kiedy zaktualizowane zostaną kolejne miasta. Podejrzewamy, że największe miasta w Polsce otrzymają nowe mapy dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: bgr.com