Mapy Google z informacją o miejscach parkingowych

Mapy Google poszerzą funkcjonalność oferując użytkownikowi informację na temat sytuacji panującej na parkingach w miejscu docelowym podróży.


Mapy Google 9.44 beta

Google zamierza usprawnić Mapy dodając nową funkcję pozwalającą na dostęp do szalenie ważnej informacji na temat wolnych miejsc parkingowych. Odkryta ona została w przeznaczonej dla Androida aplikacji w wersji 9.44 beta.

Jak to działa?

Nowa funkcja, na temat której pierwsze doniesienia pojawiły się już w sierpniu 2016 roku, powoduje, że wpisując docelowy adres w sekcji informującej o przewidywanym czasie podróży pojawia się też okrągła ikonka z literą P.

Dodatkowe informacje

Wspomniana ikonka może przyjąć trzy poziomy: ograniczona możliwość zaparkowania (Limited, ikonka czerwona), średnia trudność z zaparkowaniem (Medium, ikonka niebieska) i łatwe parkowanie (Easy, ikonka niebieska). Dotykając jej użytkownik otrzymuje dokładniejsze informacje na temat sytuacji panującej na parkingach w pobliżu docelowej lokalizacji.

Ograniczone działanie nowej funkcji

Obecnie nowa funkcja dostępna jest jedynie w przypadku gdy docelowym punktem podróży są miejsca wiążące się z dużymi skupiskami ludzi, takie jak lotniska, czy centra handlowe. Nie wiadomo też, czy zostanie ona udostępniona użytkownikom innych platform.