Mapy Google z nową nawigacją. Korzysta z Street View i tradycyjnych map

Google testuje nowy interfejs nawigacji w Mapach. Zaoferuje on podzielony ekran z wskazówkami nawigacji oraz zdjęciami z usługi Street View, która mają ułatwić orientację w terenie.

Google udostępniło nową aktualizację Map, która przynosi nowy interfejs użytkownika. Podzielony ekran Map wyświetla nie tylko klasyczną mapę ze wskazówkami dojazdu, ale wyświetla również zdjęcia z usługi Street View, które mają ułatwi orientację w terenie poprzez wyświetlanie zdjęć charakterystycznych obiektów w najbliższej okolicy.

Mapy Google

Mapy Google

Tryb podzielonego ekranu z Street View pokazuje się po upuszczeniu pinezki na mapie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wygodnie oglądać okolicę z wykorzystaniem Street View, ale to nie jedyna nowość.

Usługa podzielonego ekranu pojawi się także podczas nawigacji. Oznacza to, że zdjęcia z usługi Street View pozwolą nam lepiej odnaleźć się w terenie.

Nowy widok Map Google
Źródło: phonearena.com

Nowy widok Map Google

Źródło: phonearena.com

Opcja udostępniana jest po stronie serwera. Użytkownicy nie muszą instalować nowej wersji Map Google. Rozwiązanie dostępne jest już na wybranych urządzeniach z Androidem. W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy nowy widok podzielonego ekranu pojawi się na urządzeniach z iOS i iPad OS. Użytkownicy iPhone'a prawdopodobnie będą musili jeszcze poczekać.

Źródło: phonearena.com