Mapy Google z nowym trybem samochodowym - sprawdź, co nowego

Mapy Google już wkrótce zaoferują nowy tryb samochodowy. Wśród nowości większe przyciski do sterowania najważniejszymi funkcjami.

Mapy Google stale się rozwijają, a Google nie zamierza zwalniać tempa. Po premierze nowej funkcji do śledzenia zasięgu rozprzestrzeniania się COVID-19 inżynierowie rozpoczęli beta testy nowego rozwiązania. Tym razem mowa o odświeżonym trybie samochodowym Map Google na smartfonach z Androidem.

Historia logo Map Google

Historia logo Map Google

Zgodnie z najnowszymi informacjami z portalu Android Police, Google rozpoczęło właśnie nowe beta testy. Niewielka ilość losowo wybranych użytkowników otrzymała nowy tryb samochodowy. Niestety nie ma możliwości samodzielnego wywołania nowego interfejsu, ale możemy zobaczyć, jakie zmiany czekają nas w najbliższych miesiącach.

Główną zmianą jest nieco przeprojektowany layout z większym skalowaniem. W dobie coraz większych smartfonów Google postanowiło zabrać nieco miejsca na wyświetlanie mapy i powiększyć najważniejsze przyciski nawigacyjne tak, aby obsługa rozwiązania stała się łatwiejsza i wygodniejsza, niż dotychczas.

Nad dolnym paskiem gdzie znajdziemy wywołanie menu startowego oraz Asystenta Google znajdziemy nowy widget do obsługi multimediów. Dopiero nad nim wyświetlany jest właściwy interfejs Map Google, jaki znamy od kilku lat.

Nowy tryb samochodowy
Źródło: xda-developers.com

Nowy tryb samochodowy

Źródło: xda-developers.com

Aplikacja otrzyma dostęp do menu głównego, w którym znajdziemy najważniejsze informacje oraz skróty do najczęściej używanych aplikacji.

Nowe menu w Mapach
Źródlo: xda-developers.com

Nowe menu w Mapach

Źródlo: xda-developers.com

W przypadku gdy telefon korzysta z aplikacji Google do rozmów oraz wysyłania/odbierania wiadomości tekstowych, Mapy Google oferują nową nakładkę pozwalającą łatwo wybrać jeden z ostatnich kontaktów.

W chwili obecnej brakuje szczegółowych informacji na temat daty premiery nowego trybu samochodowego dla wszystkich użytkowników.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Źródło: xda-developers.com