Mapy Google z przydatną opcją - możesz już zmienić język aplikacji

Dotychczas Mapy Google korzystały z języka ustawionego w systemie. Najnowsza wersja aplikacji na Androida pozwala na ustawienie dowolnej wersji językowej niezależnie od ustawień systemowych. Rozwiązanie to może sprawdzić się podczas zagranicznych wycieczek.

Wybór domyślnego języka w systemie operacyjnym Android powoduje, że wszystkie aplikacja uruchamiane są w języku systemowym. Jest to wygodne rozwiązanie, ale ma swoje wady. Czasami, gdy chcemy skorzystać z danego programu w innej wersji językowej jesteśmy zmuszeni do zmiany języka w obrębie całego systemu operacyjnego.

Mapy Google

Mapy Google

Google zaktualizowało właśnie aplikację Mapy dla urządzeń z Androidem. Od teraz program pozwala na ustawienie języka, który może różnić się od języka systemowego urządzenia.

Zobacz również:

  • Android 14 z funkcją, która nawet Google nie wie, jak ma działać
  • Mapy Google otrzymują proekologiczną funkcję

Aby zmienić język aplikacji wystarczy dotknąć swojego aparata w prawym, górnym rogu ekranu, z listy dostępnych opcji wybrać Ustawienia i przejść do opcji Język aplikacji.

Zmiana języka w Mapach Google

Zmiana języka w Mapach Google

Mapy Google domyślnie podpowiadają ustawienie języka systemowego lub języka angielskiego. Do wyboru łącznie mamy 79 wersji językowych.

Po zmianie języka aplikacja uruchomi się domyślnie i wyświetlać będzie treści w ustawionym wcześniej języku.

Sprawdź najciekawsze funkcje Map Google, o których prawdopodobnie nie słyszałeś.

Źródło: 9to5google.com