Mapy Here do Androida już nie tylko dla posiadaczy telefonów marki Samsung

Dostęp do usługi kartograficznej od Nokii został niedawno otrzymali posiadacze urządzeń mobilnych Samsunga. Użytkownicy smartfonów innych firm nie musieli jednak czekać długo, aż aplikacja mobilne Here Maps trafi oficjalnie do szerszej dystrybucji.

Here Maps to usługa z mapami online rozwijana przez fińską Nokię. Ta marka w przeciwieństwie do telefonów Lumia nie została sprzedana Microsoftowi. Finowie po pozbyciu się mobilnej gałęzi biznesu na rzecz firmy Satyi Nadelli nie są już tak silnie związani z Redmond jak kiedyś. Nokia postanowiła więc przenieść swoje Mapy Here na system Android.

W pierwszej kolejności Mapy Here w wersji androidowej trafiły do sklepu Galaxy Apps. Mogli je pobrać wyłącznie posiadacze urządzeń mobilnych koreańskiej firmy Samsung, a posiadacze sprzętów z innej stajni w celu zainstalowania map musieli na własną rękę szukać plików instalacyjnych APK w sieci.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
Mapy Here do Androida już nie tylko dla posiadaczy telefonów marki Samsung

Na szczęście to już przeszłość. Plik APK z mobilnymi mapami Here przygotowanymi przez Nokię dla posiadaczy urządzenia z Androidem dowolnego producenta umieszczone zostały na stronie internetowej 360.here.com. Aby je zainstalować potrzebne jest urządzenie z Androidem 4.1 lub nowszym oraz 1 GB pamięci RAM. Niestety nie wiadomo jeszcze czy i kiedy fińskie mapy trafią do sklepu Google Play.

Aplikacja Here Maps to ciągle wersja beta, ale już teraz te mapy są bardzo ciekawą propozycją dla użytkowników Androida. W przeciwieństwie do Google Maps aplikacja Nokii pozwala na zapisanie w pamięci offline danych i późniejsze wyznaczanie trasy bez połączenia z internetem. Mapy Here dysponują też bogatą bazą danych punktów orientacyjnych.