Mapy Here do Androida pojawiły się w sklepie Google Play

Dostępne do tej pory w formie beta mapy Nokii do smartfonów i tabletów z Androidem zadebiutowały dzisiaj oficjalnie. Od wraz wszyscy chętni mogą pobrać Here Maps z oficjalnego sklepu z aplikacjami z systemem Google.

Mapy Here to cyfrowa usługa kartograficzna Nokii. Początkowo dostępne były wyłącznie na urządzenia z systemem Windows Phone. Po wykupieniu przez Microsoft działu urządzeń mobilnej fińskiej firmy sytuacja się zmieniła.

Marka Here pozostała w rękach Finów, którzy postanowili udostępnić swoje usługi szerszemu gronu odbiorców. Od tej pory Here Maps dostępne są nie tylko na urządzenia mobilne z systemem Microsoftu, ale także smartfony i tablety z Androidem.

Niecałe dwa miesiące temu pojawiło się pierwsze wydanie Here Maps do Androida w wersji beta. Twórcy przestrzegali jednak, że było to dopiero wydanie testowe i mogło zawierać błędy. Teraz pojawiło się wreszcie oficjaln wydanie. Nokia udostępniła je w sklepie Google Play, co uprości proces aktualizacji Here Maps w przyszłości w porównaniu do dystrybucji poprzed plik APK.

Mapy Here od Nokii do smartfonów i tabletów z Androidem dają dostęp do bardzo dobrej samochodowej nawigacji głosowej działającej w trybie offline na terenie około setki państw. Możliwe też, że w przyszłości pojawi się też wersja na iOS. Swego czasu pojawiła się edycja Map Here napisana z myślą o użytkownikach iPhone'ów ale twórcy postanowili ją wycofać ze sklepu App Store. Nie oznacza to jednak, że nie udostępnią poprawionego wydania na urządzenia Apple w przyszłości.