Mapy Here od Nokii trafią na smartfony i zegarki Samsunga

Nokia i Samsung zapowiedziały dzisiaj oficjalnie partnerstwo polegające na udostępnieniu Map Here na urządzeniach mobilnych koreańskiej firmy.

Ta część Nokii, która nie została przejęta przez Microsoft, nie próżnuje. Dział mobilnych Map Here stale rozwija swoją cyfrową usługę kartograficzną. Zapowiedziano właśnie zwiększenie dostępności Here Maps i udostępnienie ich na kolejne urządzenia mobilne, w tym smartfony z Androidem. Na razie jednak z map będą mogli skorzystać wyłącznie posiadacze smartfonów Samsung Galaxy oraz zegarka Samsung Galaxy Gear S pracującego pod kontrolą systemu Tizen.

Mapy Here od Nokii trafią na smartfony i zegarki Samsunga

Inteligentny zegarek Galaxy Gear S to kolejny smartwatch w ofercie Samsunga, który będzie pracował pod kontrolą systemu Tizen. Producent nie zdecydował się na wykorzystanie platformy Google dla urządzeń z segmentu technologii ubieralnej o nazwie Android Wear. Zamiast tego forsuje swoje własne oprogramowanie. Ważną jego częścią mają być mobilne mapy, ale zamiast popularnego Google Maps wykorzystane zostaną Mapy Here rozwijane przez fińską Nokię.

Zobacz również:

  • Mapy Google w końcu pokażą ile zapłacisz za przejazd
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]

Oprócz tego udostępniona zostanie dedykowana aplikacja Here Maps rozwijana przez Nokię oferująca mapy offline posiadaczom smartfonów Samsung Galaxy. Będą mogli oni za pomocą tego programu zastąpić w telefonie z Androidem Mapy Google. Połączenie tej aplikacji z Here Maps na zegarku Galaxy Gear S pozwoli też na np. zaplanowanie trasy z poziomu telefonu i późniejsze wyświetlanie jej na smartwatchu.

Mapy Here od Nokii trafią na smartfony i zegarki Samsunga

Nie wiadomo jednak, czy Mapy Here trafią w przyszłości do sklepu Google Play. Wygląda na to, że przynajmniej na razie, skorzystać z map od Nokii będą mogli wyłącznie posiadacze urządzeń mobilnych koreańskiego giganta, a Samsung ma wyłączność na oferowanie nowej aplikacji.

źródło: androidcentral.com