Mapy Microsoftu z miastami 3D

"Miasta w 3D" - tak nazywa się nowa opcja, która pojawiła w Mapach Microsoftu. Nie obejmuje jeszcze całego świata.

Foto: H Tur/PC World

Mapy to konkurencja Microsoftu dla Map Google. Usługa jest dołączona do systemów Windows 10 i Windows 11, więc jeśli dysponujesz jednym bądź drugim, możesz w dowolnej chwili z niej skorzystać. Producent idzie w ślady konkurencji i wprowadza widok miast w 3D. Jak z niego skorzystać? W prosty sposób - uruchom Mapy, a następnie wybierz z menu (trzy kropki w prawym górnym rogu) opcję Miasta w 3D. Po lewej stronie pokażą się aktualnie dostępne - jak na razie nie ma Polski. Dostępne jest 11 miast na świecie - w Australii, Europie i USA.

Po przejściu do miasta możesz normalnie nawigować, przybliżając i oddalając widok, a także obracać widok o 360 stopni. Aby powrócić do normalnych map, kliknij na zakładkę Miasta w 3D, aby wyłączyć nakładkę.

Zobacz również:

  • Jeden z największych hitów zniknie z Xbox Game Pass? Wiemy kiedy
  • Mapy Google w końcu pokażą ile zapłacisz za przejazd
Mapy Microsoftu z miastami 3D

Foto: H Tur/PC World

Aczkolwiek Mapy działają bardzo nierówno - w przeprowadzonych przeze mnie testach praktycznych miały problemy z odnalezieniem polskich miast wpisywanych w wyszukiwarkę, więc musiałem przesuwać mapę ręcznie. Jak na razie nie widzę rywala dla usługi Google, więc jeśli Microsoft chce stanąć w szranki, musi jeszcze sporo popracować.

Źródło: Microsoft