Mapy Nokia Here działają na każdym urządzeniu z Androidem, nie tylko na Samsungach

Nokia Here, czyli mobilne mapy od fińskiej firmy, zmierzają na urządzenia z Androidem. Z początku miały być dostępne wyłącznie na smartfony koreańskiego Samsunga, ale do sieci trafił już plik APK pozwalający na korzystanie z usługi na dowolnym urządzeniu z systemem mobilnym Google.

Mapy Nokia Here to jedna z najlepszych usług kartograficznych na smartfony. Do tej pory mogli korzystać z niej praktycznie tylko posiadacze urządzeń z Windows Phone. To się jednak zmieniło, od kiedy Microsoft wykupił dział urządzeń mobilnych Nokii, czyli m.in. linię urządzeń Lumia.

Wszystkie usługi spod marki Here zostały u Finów. Nokia zdecydowała rozwijać dalej swoje mapy, ale nie będą one dostępne na wyłączność na urządzenia Microsoftu. Pierwszym partnerem Nokii został Samsung, którego smartfony mają w przyszłości uzyskać dostęp do Map Here.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
Mapy Nokia Here działają na każdym urządzeniu z Androidem, nie tylko na Samsungach

Nie jest jednak zaskoczeniem, że w sieci pojawiły się plik APK z Mapami Here w wersji beta, które działają na dowolnym urządzeniu z Androidem. Instalator można pobrać ze strony Mediafire. Należy to jednak robić na własną odpowiedzialność, bo nigdy nie ma pewności, czy pobierana z niepewnego źródła aplikacja nie ma dopisanego niebezpiecznego kodu.

Do uruchomienia Map Here wymagany jest Android w wersji 4.0 lub nowszej. Sama aplikacja w wersji beta zajmuje nieco ponad 30 MB przestrzeni w pamięci telefonu, ale pobranie map wymaga kilkuset megabajtów wolnej przestrzeni. Co prawda na razie Nokia nie mówi nic o dostępności aplikacji na urządzenia innych producentów, ale plik APK z wersją 1.0 z pewnością pojawi się w sieci niedługo po tym, jak dostaną dostęp do programu posiadacze urządzeń Samsunga.

źródło: androidpolice.com