Mapy Nokia Here już oficjalnie dostępne w sklepie Samsung Galaxy Apps

Po sprzedaży działu urządzeń mobilnych Microsoftowi fińska firma Nokia nadal rozwija swoją usługę kartograficzną na smartfony o nazwie Here Maps. Na mocy partnerstwa z Samsungiem została udostępniona aplikacja mobilna z mapami Nokii przeznaczona dla użytkowników urządzeń koreańskiego producenta.

Udostępnienie androidowej wersji Here Maps nie jest zaskoczeniem. Po odstąpieniu linii urządzeń Lumia pracujących pod kontrolą Windows Phone na rzecz Microsoftu, razem z całym działem urządzeń mobilnych, Finowie zapowiedzieli, że aplikacja z mapami udostępniona zostanie na urządzenia z systemem operacyjnym Google. Na początku jednak dostępność map jest niestety ograniczona.

Posiadacze smartfonów marki Samsung mogą już pobierać aplikację Here Maps przeznaczoną dla smartfonów z systemem Android prosto na swoje urządzenia bez konieczności ręcznej instalacji programu. Here Maps w wersji do Androida nie są niestety dostępne w Google Play.

Zobacz również:

  • Mapy Google w końcu pokażą ile zapłacisz za przejazd
  • Chcesz pojemnego iPhone'a? Musisz kupić flagowy model
Mapy Nokia Here już oficjalnie dostępne w sklepie Samsung Galaxy Apps

Właściciele smartfonów innych firm muszą obejść się smakiem albo próbować instalacji aplikacji z pliku APK znalezionego w sieci. W takim przypadku niestety nie będą działać w przyszłości aktualizacje aplikacji, a w razie wystąpienia problemów użytkownik będzie zdany wyłącznie na siebie.

Użytkownicy telefonów Samsung mogą udać się w poszukiwaniu Here Maps do sklepu Galaxy Apps lub odwiedzić stronę internetową aplikacji. Pozycja dostępna jest dla osób posiadających kompatybilne smartfony z rodziny Galaxy. Wymagany jest Android w wersji 4.1 lub nowszej i 1 GB pamięci RAM.

źródło: here.com