Marantz SR5400

Doskonale wykonany siedmiokanałowy amplituner z pełnym wyposażeniem i wyrównanym, dobrym brzmieniem.

Doskonale wykonany siedmiokanałowy amplituner z pełnym wyposażeniem i wyrównanym, dobrym brzmieniem.

Ten amplituner polski dystrybutor sprzedaje samodzielnie lub w "pakiecie" z prezentowanym na sąsiedniej stronie odtwarzaczem DVD6400.

Marantz SR5400
Z tych dwóch urządzeń SR5400 jest zdecydowanie ciekawszy i oryginalniejszy. W komplecie oba wypadają bardzo udanie i to zarówno pod względem walorów dźwiękowo-wizyjnych, jak i stylistycznych. W obu frontowe panele wykonano ze szczotkowanego aluminium. Wizualnie amplituner prezentuje się doskonale. Dominują kanciaste, proste formy, jedynie dwie pokaźnych rozmiarów okrągłe gałki (głośności i selekcji źródła) zaburzają harmonię ciętych kształtów. Wyświetlacz pokazuje informacje w sposób bardzo czytelny, a białe napisy są idealnie dopasowane do sposobu wizualizacji informacji na wyświetlaczu DVD. Na wyposażeniu amplitunera znalazło się aż 6 końcówek mocy generujących po 90 W na kanał. Znajdziemy w nim komplet dekoderów (z wyjątkiem najnowszego DPL IIx). Jest za to DTS ES, DD EX oraz DPL II i... coś, czego nie można znaleźć w modelach innych marek - tryby tworzenia dźwięku przestrzennego SRS Circle Surround 6.1. Są one alternatywą dla sposobów dekodowania dźwięku, jakie oferuje DPL II i DTS NEO:6. Wcześniej tylko DTS NEO:6 umożliwiał stworzenie tylnego kanału centralnego przy przekształcaniu ścieżek stereofonicznych do postaci wielokanałowej.
Marantz SR5400

Pilot wizualnie mało ciekawy, funkcjonalnie bez zastrzeżeń. Obsługa prosta, dobry zasięg.

Teraz podobny sposób dekodowania oferuje także SRS Circle Surround 6.1 i jego działanie oceniamy bardzo wysoko. Ścieżki stereo zyskują nową jakość - szczególnie polecamy eksperymenty ze starszymi edycjami DVD nieoferującymi trybów 5.1 i 6.1. Konfiguracja urządzenia jest prosta, a w czytelnym menu ekranowym ustawienia są doskonale widoczne. Przewidziano także możliwość wyłączenia obwodów wideo amplitunera. Dla posiadaczy projektorów interesujące są wejścia i wyjścia komponentowe. Do Marantza można podłączyć dwa urządzenia korzystające z tego sposobu transmisji. Brzmienie oceniamy bardzo wysoko. Szczególnie przypadł nam do gustu sposób prezentacji górnych i średnich tonów. Dźwięk jest bardzo czysty i przejrzysty.

Informacje

Typ amplituner

Cena 3699 zł

Dystrybutor Audio Klanhttp://www.audioklan.com.pl

Wymiary 44 x 15 x 46,3 cm

Funkcje DPL II, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, DTS 96/24, SRS Circle Surround 6.1 ograniczenie poziomu maksymalnego wysterowania, programy DSP, odłączanie obwodów wideo, tuner radiowy z RDS, przyciemnianie wyświetlacza, OSD, symulacja dźwięku przestrzennego w słuchawkach

Złącza wejście analogowe 6.1, wejście pre-out 6.1, słuchawkowe, 4 wejścia cyfrowe (2 optyczne i 2 koncentryczne), 2 wyjścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne), 4 wejścia i 3 wyjścia S-Video i kompozyt, 7 wejść i 4 wyjścia liniowe audio, 2 wejścia i wyjście komponentowe wideo, RC-5 (wejście i wyjście)

Dlaczego

Amplituner o wyrównanym pełnym brzmieniu. Dźwięk wysokiej próby, bogate wyposażenie, solidne wykonanie.