Marbles - Nvidia prezentuje demo możliwości technologicznych RTX

Dwuminutowy filmik pokazuje, jakie możliwości pojawią się wkrótce w grach oraz animacjach wideo. I trzeba przyznać - demo robi wrażenie!

Rok temu szef Nvidii, Jensen Huang, pokazał podczas Graphics Technology Conference (GTC) demo "Marbles", które pokazuje możliwości związane zarówno z symulacją oddziaływań fizycznych, jak i demonstruje ray tracing oraz inne możliwości oferowane przez najnowsze rozwiązania technologiczne producenta. Obecnie Omniverse - czyli wspólna platforma dla twórców treści oraz testowania działania w czasie rzeczywistym - umożliwia uruchomienie tego dema i sprawdzenie, jak Twoja maszyna poradzi sobie z dużymi obciążeniami - symulacją fizyki, tworzeniem i modyfikowaniem niezliczonej ilości promieni światła oraz cieni, a także wyświetlaniem milionów pikseli i polygonów.

Jednak nie jest to dla każdego - demo powstało dla Quadro RTX 8000, która ma wydajność na poziomie RTX 3080. Niezwykłe efekty zostały osiągnięte dzięki wtyczkom, które pozwalają na korzystanie z możliwości technologii Nvidii, m.in. doskonale znanego PhysX, a także Rigid Body Dynamics, Destruction and Fracture, Vehicle Dynamics i Fluid Dynamics (Flow).

Zobacz również:

  • New World - komentarz Amazonu w sprawie spalonych kart NVIDII
  • Recenzja: Premiera Nvidia Geforce RTX 3080 Ti 12 GB - Palit GamingPro w akcji
  • F1 2021 z problemami na PS5. Twórcy usuwają ważną funkcję

A zwykły użytkownik komputera może po prostu pooglądać poniższy klip wideo i cieszyć się możliwościami, z których wkrótce będzie mógł korzystać w grach.

Źródło: WCCF Tech