Marcin Szałek kończy pracę w Grouponie

Marcin Szałek odchodzi z polskiego Groupona. Szefowanie liderowi zakupów grupowych, zakończy wraz z końcem stycznia. Trwają poszukiwania jego następcy.

Oficjalna wersja mówi, że Marcin Szałek odchodzi z "powodów osobistych". Kierował on polskim oddziałem Groupona od połowy 2010 roku, kiedy serwis połączył się z portalem CityDeal.pl.

Jakie mogą być nieoficjalne powody? Nie od dziś wiadomo, że Grouponowi zaszkodziło kilka głośnych wpadek, takich jak chociażby przypadek słynnej autoszkoły, która nie była w stanie wywiązać się z umowy. Groupon pobiera także największą prowizję spośród wszystkich serwisów zakupów grupowych. Krytykowana jest także zbyt słaba selekcja partnerów biznesowych. W ostatnich dniach skandalem zakończyła się oferta przeprowadzona we współpracy ze sklepem Stereo.pl a oba serwisy zasypały lawiny skarg niezadowolonych klientów.

Według ostatniego badania Megapanel PBI/Gemius - Grouponowi po piętach depcze serwis Citeam.pl należący do grupy Allegro, który ma już ponad 2 miliony użytkowników. Nieźle poczyna sobie także serwis Gruper.pl. Wszystko to powoduje, że nad firmą Groupon Polska zbierają się czarne chmury.

A wy co sądzicie o polskim oddziale Groupona? Czy wkrótce straci on palmę pierwszeństwa na polskim rynku zakupów grupowych?