Marcowa aktualizacja sterowników Intel dla Windows 10 - co nowego?

Została udostępniona aktualizacja sterowników dedykowana dla systemów Windows 10. Co zawiera i jak ją zainstalować?

Kilka dni temu pisaliśmy o lutowej aktualizacji sterowników Bluetooth i WiFi dla systemu Windows 10. Dzisiaj będziemy mówić o kompilacji o numerze 27.20.100.9316 z marca 2021 dla kart graficznych firmy Intel szóstej generacji przeznaczonej dla systemów w wersji 20H2, 2004 oraz starszych. Co dokładnie zostanie wprowadzone?

Windows 10 aktualizacja sterowników Intel

Aktualizacja o numerze 27.20.100.9316 nie wprowadza żadnych nowych ciekawych funkcji. Z tego co wiadomo, ma jedynie usunąć występujące mniej lub bardziej irytujące błędy. Poprawki tyczą się głównie problemów związanymi z grafiką Xe. Przede wszystkim poprawiono wydajność funkcji w programach takich jak: 3DMark Fresh Shader oraz DaVinci Resolve. Ponadto okazuje się, że gra "Cyberpunk 2077" otrzymała ulepszenia, które mają zwiększyć wydajność podczas rozpoczynania rozgrywki na grafice Xe oraz Xe Max. Naprawiono również błąd powodujący awarię gry "Battlefield 4" podczas zmiany ustawień. W dzienniku zmian wyróżniono również poprawki wymienione poniżej:

  • Naprawiono awarie / opóźnienia obserwowane w Call of Duty: Modern na Windows 10 w wersji 1709+ z DirectX 12. Firma Intel naprawiła również anomalie graficzne w Call of Duty: Modern Warfare, ale ta poprawka dotyczy tylko procesorów graficznych Xe.
  • Naprawiono czarny ekran obserwowany w Dirt Rally.
  • Naprawiono drobne problemy graficzne w Wiedźminie 3 i Zasadzie Talosa.

Windows 10 aktualizacja sterowników Intel

Windows Update

Aby sprawdzić, czy nasza karta graficzna dostała aktualizację wystarczy sprawdzić, czy pojawiła się opcja pobrania kompilacji w Windows Update. Jeżeli jej tam nie ma, to drugą opcją jest skorzystanie z narzędzia Intel Driver & Support Assistant za pomocą przeglądarki internetowej. Jeżeli żaden z wymienionych wyżej problemów Cię nie dotyczy to możesz zrezygnować z instalacji łatki.