Marcowa konferencja Apple: czego możemy oczekiwać?

Najprawdopodobniej 21 marca Apple zorganizuje konferencję. Sprawdź, czego możesz po niej oczekiwać.

W marcu powinniśmy być świadkami pierwszej konferencji Apple w 2016 roku. Poniżej zebraliśmy kilka kluczowych informacji na jej temat.

Kiedy?

Pierwsze doniesienia mówiły o 15 marca. Z najświeższych wynika jednak, że konferencja odbędzie się 21 marca w Town Hall w Cupertino.

Nowe gadżety

Jeżeli chodzi o jej sprzętową część, powinniśmy przede wszystkim oczekiwać premiery iPhone'a SE (wcześniej mówiło się, że będzie on nosił oznaczenie iPhone 5se) wyposażonego w 4-calowy wyświetlacz, bardzo zbliżonego wyglądem do modeli iPhone 5s i oferującego m.in. zestaw układów A9/M9 (korzystają z niego iPhone 6s i 6s Plus). Nowy smartfon zastąpić ma wspomnianego iPhone'a 5s, dzięki w ofercie Apple znajdą się jedynie iPhone'y oferujące wsparcie dla systemu płatności Apple Pay.

Kolejną nowością ma być mniejszy iPad Pro wyposażony w ekran o przekątnej wynoszącej 9,7 cala, oferujący takie same podzespoły jak jego pełnowymiarowy brat i pozwalający na skorzystanie z rysika Apple Pencil oraz klawiatury Smart Keyboard (oczywiście w mniejszej wersji). Nowej wersji powinien się także doczekać iPad Air (zaoferuje m.in. lepsze głośniki, nowy ekran oraz wsparcie dla rysika Apple Pencil).

Apple zamierza także ponoć zaprezentować paski dla zegarka Watch w nowych kolorach oraz linię pasków stworzonych przy wykorzystaniu nowych materiałów.

Oprogramowanie

W zakresie oprogramowania powinniśmy oczekiwać nowej wersji systemu Apple Watch i aplikacji Mapy.

Aktualizacja: 11 marca 2016 13:27

Apple wysłało zaproszenia do wybranych dziennikarzy. Konferencja odbędzie się 21 marca. Mozna ją będzie śledzić na żywo od 19:00 czasu polskiego.