Mario Kart 7 debiutuje na polskim rynku

Firma Nintendo ma zaszczyt poinformować o polskim debiucie gry Mario Kart 7 - najbardziej oczekiwanej gry wyścigowej tego roku na konsolę Nintendo 3DS. Zasiądź za kierownicą superszybkich gokartów i weź udział w najdzikszych wyścigach w historii cyklu Mario Kart. Po raz pierwszy w pełnym 3D!

W Mario Kart 7 wyścigi toczą się nie tylko na powierzchni ziemi. Po raz pierwszy w historii cyklu, Mario i spółka postanowili wzbić się w powietrze, a także zanurkować w odmętach zbiorników wodnych, by szukać skrótów oraz sekretów, dzięki którym łatwiej będzie im walczyć o zwycięstwo. Idąc z duchem czasu korzystają również z opcji tuningowych, zwiększając możliwości swoich gokartów poprzez montaż lepszych podzespołów, w tym opon, kadłuba oraz lotni.

Uczestnicy zawodów - podzielonych klasycznie na szereg turniejów - przemierzają nie tylko klasyczne tory w liczbie 16, wzbogacone o skróty i rozwidlenia, ale też 16 zupełnie nowych tras, zaprojektowanych specjalnie z myślą o unikalnych możliwościach konsoli Nintendo 3DS. W gronie zawodników znaleźć można zarówno starych bywalców (Mario, Luigi, Yoshi, Bowser), bohaterów powracających po krótszej lub dłuższej nieobecności (Wario, Rosalina), jak i żółtodziobów pragnących jak najprędzej zdobyć sławę (Metalowy Mario, Lakitu, Miodna Królowa oraz Wiggler).

Mario Kart 7 pozwala toczyć zmagania w kilku trybach rozgrywki. Najwięcej emocji dostarcza wielkie Grand Prix - esencja gier z serii Mario Kart. W Time Trial pobijamy swoje rekordy i ustanawiamy najlepsze wyniki na świecie, natomiast Bitwa na Balony (Balloon Battle) i Bitwa na Monety (Coin Battle) zapewniają dodatkowe godziny świetnej zabawy, będąc doskonałą odskocznią od właściwych zawodów.

- informacja prasowa