Mark Zuckerberg chyba najbardziej na świecie ceni...prywatność

Mark Zuckerberg udowodnił, że ogromnie ceni swoją prywatność i jest w stanie wydać dziesiątki milionów dolarów, aby ją chronić.

Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, nie mieszka na kilkusethektarowej posiadłości chronionej zasiekami, lecz w zwykłym jak na tamtejsze realia domu (zapłacił za niego dwa lata  temu "zaledwie" 7 milionów dolarów) w jednej z piękniejszych dzielnic Palo Alto. Niedawno dowiedział się, że jeden z deweloperów szykuje się do kupna i wyburzenia znajdującego się obok domu, na miejscu którego zamierzał postawić nowy budynek licząc na dodatkowe profity płynące z faktu bezpośredniego sąsiedztwa tak znanej osoby. Zuckerberg obawiając się nowych sąsiadów postanowił działać. 

Co zrobił?

Ubiegł wspomnianego dewelopera. Co więcej, nie poprzestał na tym i kupił dodatkowo trzy znajdujące się wokół jego domu nieruchomości wydając w sumie na tę inwestycję ponad 30 milionów dolarów. Warto przy tym odnotować, że dotychczasowi jego sąsiedzi z pewnością mu się nie naprzykrzali, gdyż postanowił wynająć im ich dotychczasowe domy.

Zobacz również:

  • Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy
  • Facebook zmieni nazwę
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [22.10.2021]

Jak widać, Mark Zuckerberg ogromnie ceni sobie spokój i prywatność. Interesująco wygląda to na tle jego technologicznego dziecka, czyli Facebooka, który nie raz udowadniał, że za nic ma prywatność użytkowników.