Mark Zuckerberg jak Iron Man będzie miał swój inteligentny system Jarvis

Mark Zuckerberg zamierza stworzyć stanowisko pracy podobne do tego, którym dysponuje Tony Stark, znany szerzej jako Iron Man.

Jarvis (dokładnie J.A.R.V.I.S. – Just A Rather Very Intelligent System) to sztuczna inteligencja stworzona przez Tony’ego Starka, która pomaga mu w pracy. To dzięki niej może być Iron Manem skutecznie ratującym świat. Jak się okazuje, taki "asystent głosowy" marzy się również Markowi Zuckerbergowi, który zamieścił na Facebooku następujący wpis:

"Moje osobiste wyzwanie na rok 2016 to budowa prostej AI [sztuczna inteligencja, z ang. artificial intelligence - red.] w moim domu, która będzie pomagała mi w pracy. Możecie o tym myśleć, jak o czymś podobnym do systemu Jarvis w Iron Manie.

Mam zamiar zacząć od sprawdzenia, po jakie technologie mogę sięgnąć. Chcę na początek nauczyć ją rozpoznawania mojego głosu oraz kontrolowania wszystkiego w domu - muzyki, światła, temperatury i tak dalej. Nauczę ją rozpoznawania po twarzach moich przyjaciół, gdy zadzwonią dzwonkiem do drzwi. Nauczę też, żeby dała mi znać, jeżeli coś dzieje się w pokoju Max. Jeżeli chodzi o pracę, pomoże mi wizualizować dane w VR [wirtualna rzeczywistość - red], aby budować lepsze serwisy i zapewnić, że moje organizacje będą pracowały bardziej efektywnie".

Zobacz również:

  • Blue Origin kopiuje pomysły SpaceX?
  • Recenzja: X-Men. Czerwoni - recenzja komiksu

Mark Zuckerberg marzy pewnie o stworzeniu stanowiska pracy zbliżonego możliwościami do tego, którym dysponuje Tony Stark. Od osiągnięcia tego celu dzieli go jednak niewyobrażalny jak na obecne warunki dystans. Szefa Facebooka i Tony’ego Starka łączy jednak jeden szalenie istotny element, który spędzał sen z powiek wielu innym marzycielom. Mam na myśli możliwość czerpania z wprost nieograniczonych środków na koncie.