Mark Zuckerberg w Polsce. Przyznaje, że polscy programiści są fantastyczni

Do Polski przyjechał twórca Facebooka, Mark Zuckerberg. Podczas spotkania z Michałem Boni potwierdził, że bardzo ceni polskich programistów.

Spotkanie z Markiem Zuckerbergiem, który przebywa obecnie w Polsce na wakacjach, odbyło się w siedzibie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w Warszawie. W trakcie rozmowy minister Michał Boni przyznał gościowi, że zmienił świat tworząc media społecznościowe, które stanowią platformę wymiany myśli i idei.

Z kolei Zuckerberg wyraźnie zaznaczył, że nasz kraj jest dla niego najważniejszy w tej części Europy. Ponadto udowodnił, że ogromnie ceni naszych programistów podając, że pod względem rekrutacji przez Facebooka stanowią one drugą największą grupę ustępując miejsca tylko kolegom z Indii.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!

Ochrona danych osobowych

Panowie rozmawiali również o kwestii ochrony danych osobowych, czyli o bardzo gorącym temacie w ostatnich miesiącach. Do 2016 roku opracowane mają bowiem zostać nowe unijne przepisy regulujące to bardzo ważne zagadnienie. Odnosząc się do niego Zuckerberg przyznał, że "każdy powinien zawsze wiedzieć, w jaki sposób są wykorzystywane jego dane" oraz że "ważna jest też towarzysząca temu ciągła edukacja". Michał Boni zwrócił natomiast uwagę, jak istotne są konsultacje społeczne i zadeklarował, że Polska "nie chce ograniczać internetu zbyt dużą ilością regulacji".