Mark Zuckerberg znów na zakupach. Facebook przejmuje aplikację Moves na iOS

Aplikacja Moves służąca do mierzenia aktywności użytkownika za pomocą czujników umieszczonych w smartfonie, wraz z rozwijającą ją firmą ProtoGeo Oy, została kupiona przez Facebooka. To kolejne z dużych przejęć firmy Marka Zuckerberga w ostatnim czasie.

Największy portal społecznościowy świata w ostatnim czasie dokonuje naprawdę wielu przejęć. Są to często transakcje, w których w grę wchodzą naprawdę olbrzymie sumy. Po serwisie Instagram, komunikatorze WhatsApp oraz goglach i wirtualnej rzeczywistości od Oculus Rift VR przyszła pora na aplikację Moves. Firma Marka Zuckerberga kupiła tworzącą program Moves dla iPhone’a firmę ProtoGeo Oy służący do mierzenia aktywności użytkowników smartfonów z systemami iOS i Android.

W oświadczeniu zespołu rozwijającego Moves, czyli firmy ProtoGeo Oy, da się wyczuć duży entuzjazm dotyczący wspólnej pracy z Facebookiem. Obie firmy zapewniają przy tym, że aplikacja Moves dla iOS ma przy tym pozostać niezależnym tworem, a dane użytkowników nie zostaną zintegrowane w całości z Facebookiem. Nadal Moves będzie dostępne do pobrania ze sklepów Google Play i App Store dla iPhone’a i telefonów z Androidem.

Zobacz również:

  • WhatsApp wprowadza wyczekiwane szyfrowanie end-to-end
Mark Zuckerberg znów na zakupach. Facebook przejmuje aplikację Moves na iOS

Firma ProtoGeo Oy została założona w 2012 roku w Finlandii i od tego czasu rozwija swój produkt, jakim jest aplikacja Moves. To jedna z popularniejszych aplikacji służących do mierzenia aktywności użytkownika dla smartfonów z systemami iOS oraz Android. Do tej pory została ona pobrana 4 miliony razy. Nie wiemy niestety jeszcze tego, ile Facebook zapłacił za Moves.

źródło: Moves