Marka Sony Ericsson zniknie z rynku. Sony rośnie w siłę!

W styczniu przyszłego roku firma Sony przejmie całkowitą kontrolę nad spółką Sony Ericsson. Kosztowało ją to nieco ponad miliard euro.

Firma Sony doszła do porozumienia z firmą Ericsson, na mocy którego wykupi należące do niej 50% udziałów w spółce joint venture Sony Ericsson, za które zapłaci 1,05 miliarda euro. Tym samym japoński producent przejmie całkowita kontrolę nad firmą.

Spółka Sony Ericsson została założona 1 października 2001 roku co oznacza, że zaledwie kila tygodni temu świętowała 10 rocznicę swojego powstania. Ogłoszona transakcja oznacza, że ta znana na naszym rynku z produkcji telefonów komórkowych marka zniknie.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Inwestycja pozwoli firmie Sony włączyć do swojej ogólnej oferty produktów smartfony i efektywniej wykorzystać możliwości, które posiada w zakresie usług oferujących m.in. dostęp do filmów i muzyki. Dzięki temu japoński producent znajdzie się w lepszej od obecnej pozycji względem rywali takich jak Samsung, czy Apple.

"W ciągu ostatnich dziesięciu lat rynek mobilny przesunął swoją uwagę z prostych telefonów na bogato wyposażone smartfony oferujące m.in. dostęp do serwisów i treści online. Transakcja to logiczny strategiczny krok, który bierze pod uwagę charakter tego procesu i jego wpływ na rynek" - powiedział przedstawiciel firmy Sony.

Firma Sony podkreśla też, że inwestycja pozwoli włączyć smartfony do jej "czteroekranowej strategii", która ma na celu oferowanie treści dla smartfonów, laptopów, tabletów i telewizorów.

Warto na koniec przypomnieć, że japoński producent niedawno postanowił też, iż dostępność gier PlayStation Suite dla Androida nie będzie ograniczona wyłącznie do jej urządzeń.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: