Marketingowe zjednoczenie

DoubleClick przejmuje firmę NetCreations, specjalizującą się w internetowych usługach marketingowych.

Serwis reklamowy DoubleClick za 191 mln USD przejmuje firmę NetCreations, specjalizującą się w zarządzaniu bazami adresowymi i dostarczaniu list mailingowych. Przedsiębiorstwo powstałe w wyniku porozumienia stanie się liderem światowego rynku reklamy i marketingu e-mailowego, mającym dostęp do bazy z ponad 22 mln adresów poczty elektronicznej.

Serwis PostMasterDirect.com prowadzony przez NetCreations zgromadził 15 mln adresów użytkowników zainteresowanych otrzymywaniem informacji reklamowych, a ich liczba każdego dnia wzrasta o 50 tys. pozycji. Warunki transakcji pozwolą NetCreations korzystać z potencjału handlowego firmy DoubleClick i jej pozycji na międzynarodowym rynku reklamy internetowej.

"Jesteśmy zadowoleni z przystąpienia do firmy będącej niekwestionowanym liderem na rynku internetowego marketingu. Razem będziemy zdolni stworzyć serwis zaspokajający potrzeby sieciowego marketingu, a jednocześnie respektujący prawo do prywatności użytkowników Internetu" - stwierdziła Rosalind Resnick, prezes NetCreations.

Więcej informacji: www.doubleclick.net


Zobacz również