Marvel chce zaangażować się w produkcję gier

Firmy Marvel nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ich komiksy już od lat robią furorę na całym świecie i nic nie wskazuje na to by coś się miało w tej materii zmienić. Kierownictwo firmy myśli więc o bardziej zdecydowanym wkroczeniu na rynek gier komputerowych.

Nie można rzecz jasna powiedzieć, że do tej pory Marvel był nieobecny na ekranach naszych monitorów. Wystarczy wspomnieć chociażby o grze Marvel: Ultimate Alliance. Jednak teraz wszystko ma się zmienić. Gracze otrzymają więcej gier z bohaterami z komiksów w rolach głównych.

Marvel chce zaangażować się w produkcję gier

Na razie nie wiadomo jeszcze na jakiej zasadzie ma przebiegać multimedialna ofensywa komiksowego giganta. Z jednej strony firma ma podpisane długoterminowe kontrakty z Activision, EA oraz Segą. Prawdopodobne jest więc, że może któraś z tych firm zabrała by się za produkcję Marvelowskich tytułów. Z drugiej jednak strony, produkcja gier na własną rękę również mogłaby się okazać dla firmy korzystna.

Zobacz również:

  • Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2023 roku?
  • Komiksowe premiery lutego. Egmont dba o rozrywkę w zimowe wieczory
  • Najlepsze słuchawki gamingowe 2023. Jakie słuchawki dla graczy kupić?

Sprawa z pewnością wyjaśni się w najbliższej przyszłości. Decydując się na jedną z opcji, Marvel musi podjąć odpowiednie decyzje (np. otworzenie nowego studia odpowiedzialnego za produkcję gier). Czekamy z niecierpliwością.