Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2022 roku?

Zastanawiasz się, jakie nowe filmy i seriale Marvela obejrzysz w 2022 roku? Przedstawiamy pełną listę premier.

Marvel - premiery 2022 (fot. Marvel/Damian Kubik/PCWorld.pl)

Rok 2021 przyniósł nam sporo smakowitych kąsków w postaci filmów i seriali ze świata Marvela. Mieliśmy okazję obejrzeć m.in. Czarną Wdowę, Eternals, Venom 2: Carnage, Shang-Chi i Legenda dziesięciu pierścieni oraz hitowy Spider-Man: Bez drogi do domu. Czy nadchodzące 12 miesięcy będzie równie udane? Wygląda na to, że tak. Disney i Sony przygotowały bardzo mocny zestaw produkcji, jakie będziemy mogli oglądać w 2022 roku.

Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2022 roku?

Morbius

 • Data premiery - 1 kwietnia 2022

Morbius opowie historię tytułowego bohatera, biochemika, który cierpi na rzadką chorobę krwi. Chcąc ulżyć w cierpieniu sobie i innym postanawia wypróbować na własnej osobie nowy lek. Niestety eksperyment się nie udaje i naukowiec staje się postacią przypominającą wampiry. W rolach głównych wystąpią m.in. Jared Leto, Matt Smith oraz Adria Arjona.

Zobacz również:

 • I Am Groot - kiedy odcinki, jaka fabuła, premiera. Co wiemy o serialu?
 • I Am Groot wkrótce na Disney Plus! Znamy datę premiery

Doktor Strange w Multiwersum Obłędu

 • Data premiery - 6 maja 2022

Doktor Strange w multiwersum obłędu to kolejny film Marvela, który pojawi się w tym roku. Po wydarzeniach znanych z Avengers: Koniec gry doktor Strange nadal walczy ze złem. Tym razem na drodze stanie mu jego były przyjaciel, mistrz sztuk walk - Mordo. W rolę głównych bohaterów wcielą się m.in. Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen oraz Benedict Wong.

Film dostępny jest w serwisie Disney+.

Thor: Miłość i grom

 • Data premiery - 8 lipca 2022

Wielki Thor powraca w tym roku na ekrany kin. I nie będzie to samotny powrót, ponieważ u jego boku zobaczymy Walkirię (Tessa Thompson) oraz Jane Foster, w której postać wcieli się Natalie Portman. W filmie pojawią się także Strażnicy Galaktyki a głównym "złym" produkcji będzie Gorr grany przez Christiana Bale'a. Zobacz, gdzie obejrzeć film.

Czarna pantera: Wakanda w moim sercu

 • Data premiery - 11 listopada 2022

Po nieoczekiwanej śmierci Chadwicka Bosemana, który miał wcielić się ponownie w tytułowego bohatera, stworzenie filmu stanęło pod dużym znakiem zapytania. Produkcja jednak pojawi się na ekranach. Wakanda w moim sercu wchodzi w skład IV Fazy MCU i jest bezpośrednią kontynuacją filmu Czarna Pantera, który miał swoją premierę w 2018 roku.

Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2022 roku?

Moon Knight

 • Data premiery - 30 marca 2022

Moon Knight opowie historię Marca Spectora, byłego agenta CIA i najemnika, który zmaga się z osobowością wieloraką. Żołnierz zyskuje supermoce za sprawą egipskiego bożka, który nazywany jest Khonshu. Czy postać grana przez Oscara Isaaca poradzi sobie w nowej roli?

Serial jest dostępny w Polsce na platformie Disney+.

Ms. Marvel

 • Data premiery - 8 czerwca 2022

Ms. Marvel, właściwie Kamala Khan to superbohaterka pakistańskiego pochodzenia, która mieszka w New Jersey. Jest ona przedstawicielką rasy Inhumans. Jest to nowa postać w komiksach Marvela, jednak podobnie jak Miles Morales zdobyła duże uznanie fanów. Pierwsza seria produkcji tworzonej dla Disney + będzie się składała z 6 odcinków.

Serial jest dostępny w Polsce na platformie Disney+.

She-Hulk: Attorney at Law

 • Data premiery - 18 sierpnia 2022

She Hulk to serial opowiadający historię Jennifer Walters. Kobieta, która w prawdziwym życiu jest prawniczką posiadła supermoce podobne do tych, którymi włada Bruce Banner - Hulk. Serial będzie się składał z 9 odcinków. Obejrzymy go na platformie Disney +.

I am Groot

 • Data premiery - 10 sierpnia

I am Groot to serial, który opowie historię Groota, uwielbianego przez wszystkich Strażnika Galaktyki. W tej produkcji bliżej przyjrzymy się postaci ostatniego przedstawiciela gatunku Flora Collosus z Planety X. Szykuje się kawał solidnej i przepełnionej humorem opowieści.

Serial jest już dostępny na platformie Disney+.

Marvel - nowe filmy i seriale w 2023 roku

Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2022 roku?
 • Ant-Man and the Wasp: Quantumania - 17.02.2023
 • Guardians of the Galaxy Vol. 3 - 5.05.2023
 • The Marvels - 28.07.2023
 • Blade - 3.11.2023
Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2022 roku?
 • Secret Invasion - wiosna 2023
 • Echo - lato 2023
 • Loki, sezon 2 - lato 2023
 • Ironheart - 2023