Marvel's Avengers - wysyp informacji na temat produkcji, mamy nowy zwiastun i gameplay

Pierwsza transmisja z cyklu Marvel's Avengers War Table już za nami. Twórcy gry - studio Crystal Dynamics, podzieliło się z nami informacjami na temat fabuły, rozwoju postaci, systemu walki i trybu kooperacji.

Marvel's Avengers to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Fanom komiksów Marvela długo przyszło czekać na pierwsze konkretny na temat produkcji. Na szczęście, za sprawą Marvel's Avengers War Table, wreszcie je otrzymali.

Na początek poznaliśmy trochę informacji na temat fabuły gry. Jak już wiemy, grupa Avengers została oficjalnie rozwiązana po tragicznych wydarzeniach z A-Day, które sprawiły, że miasto San Francisco zostało niemal doszczętnie zniszczone. Nad bezpieczeństwem ludzkości ma teraz czuwać korporacja AIM (Advanced Idea Mechanics), której główny trzon stanowią zaawansowane roboty. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że na jej czele stoi super-złoczyńca M.O.D.O.C (Mental Organism Designed Only for Killing). Od czasu A-Day mija pięć lat, a Avengersi muszą powrócić, aby pokrzyżować jego plany.

Wiemy już, że w grze przyjdzie nam się wcielić w takie postacie jak Thor, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i Kamala Khan. Podczas kampanii dla jednego gracza będziemy na zmianę kierować wszystkimi bohaterami, jednak opowieść koncentrować się będzie wokół młodej Kamali.

Każdą postać, na wzór gier MMORPG, będziemy mogli dostosować do swoich preferencji. Tylko od nas będzie zależeć czy wolimy naszym Thorem walczyć w zwarciu czy na dystans. O sile poszczególnych postaci będzie decydować również zdobyty sprzęt, którego w grze ma być całe mnóstwo.

System walki opierać się będzie na atakach kombo i specjalnych, potężnych zdolnościach. Oczywiście nie zabraknie również wyjątkowo efektownych "ultimate'ów". W Marvel's Avengers nie zabraknie również niezliczonej ilości "skórek" i przedmiotów do personalizacji bohaterów.

Poniżej możecie obejrzeć najnowszy gameplay z Marvel's Avengers, w którym wiodącą postaciom jest Thor.

Tryb kooperacji w Marvel's Avengers będzie wyjątkowo intuicyjny i ściśle powiązany z wydarzeniami z solowej kampanii. Z mapy wyboru misji wystarczy wybrać odpowiednie do kooperacji zadanie i już po chwili, wspólnie ze znajomymi, możemy walczyć z siłami AIM. Podczas zabawy, nie zabraknie losowych wydarzeń i starć z potężnymi bossami. Z myślą o kooperacyjnej zabawie twórcy przygotowali dla każdej postaci, specjalne wspomagające zdolności.

Dowiedzieliśmy się również, że Marvel's Avengers będzie mogło liczyć na długie popremierowe wsparcie. Do produkcji trafią nowe zadania, obszary, a nawet superbohaterowie. Co istotne, wszystkie te dodatki będą dostępne całkowicie za darmo.

Marvel's Avengers zadebiutuje już 4 września na PC, PS4 i Xbox One. Produkcja w późniejszym terminie trafi również na PS5 i Xbox Series X.

Zobacz również: Project Cars 3 z datą premiery na PlayStation 4, Xbox One i PC