Marvel sądownie chce znaleźć osobę, która udostępniła trailer filmu Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron to film akcji z herosami ze stajni Marvela, który ma mieć premierę w maju 2015. Ktoś wrzucił do sieci trailer filmu, a producent robi wszystko, aby go odnaleźć.

Ten "piracki zwiastun" trafił do sieci około dwóch tygodni temu, wrzucony tam przez osobę podpisującą się jako "John Gazelle". Zostały do tego użyte konta na YouTube oraz Google Drive, więc Marvel zażądał od Google usunięcia filmiku z kontrolowanego przez firmę obszaru. To zrozumiałe, jednak dziwne są dalsze poczynania amerykańskiej firmy - zażądała przekazania przez Google adresów IP, z których wchodzono na wspomniane konta. Co więcej, Marvel uzyskał w tym celu nakaz sądowy, który wymusza na firmie z Mountain View przekazanie ich 18 listopada w kalifornijskim sądzie. Cel? Ujawnienie "Johna Gazelle".

Nakaz sądowy można zobaczyć tutaj, jednak wszyscy zastanawiają się, dlaczego Marvel z taką zaciętością ściga kogoś za wrzucenie zwiastuna, który i tak zadebiutował... parę godzin później tego samego dnia, gdy został opublikowany jego "pirat"? O ile mieliśmy już w historii wyroki za nielegalne wrzucanie do sieci filmów i innych mediów, o tyle jak dotąd nikt jeszcze nie był ukarany za wrzucenie samego tylko zwiastuna.