Marvell vs. Capcom 3 - dwa miliony trafiło do sklepów

Firma Capcom ogłosiła, że już ponad 2 miliony pudełek z grą Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds trafiło do sprzedaży. Bijatyka łącząca świat bohaterów gier z komiksowym uniwersum bije rekordy popularności.

Pomiędzy ukazaniem się drugiej i trzeciej części gry minęło 11 lat. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nową grą jest bardzo duże.

Światowa premiera Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds miała miejsce 15 lutego. Przez półtora miesiąca do sklepów na całym świecie dostarczono już ponad 2 miliony sztuk gry. Oczywiście nie jest to tożsame ze sprzedażą, niemniej jednak fakt ten świadczy o dużej popularności gry.

Trzecia odsłona serii została wydana na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tak duże zainteresowanie może świadczyć o przełamaniu kryzysu w jakim od dłuższego czasu znajdują się gry określane mianem bijatyk.

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds jest kolejną odsłoną popularnego crossovera, angażującego do walki bohaterów z gier firmy Capcom oraz najbardziej znanych przedstawicieli komiksowego uniwersum Marvela. Bijatyka łączy w sobie trójwymiarową oprawę graficzną ze stylem rozgrywki charakterystycznym dla dwuwymiarowych klasyków gatunku.