Masa nowości z projektu Warhound

Na początku grudnia ubiegłego roku informowaliśmy, że rodzima firma Techland pracuje nad kolejnym shooterem. Dziś mamy dla was kilka szczegółów, które być może sprawią, że zainteresujecie się tytułem.

Masa nowości z projektu Warhound

Warhound to osadzony we współczesnych realiach shooter. Gracz wciela się w rolę niezależnego najemnika, który podejmuje się wykonywania niezwykle niebezpiecznych zadań w najbardziej zapalnych punktach globu.

Misje na pewno nie będą należały do łatwych. O Twoje usługi zabiegać będą zarówno biznesmeni jak i organizacje międzynarodowe. Na drodze staną Ci kartele narkotykowe, dyktatorzy i terroryści. Nie zdziw się kiedy jedno zadanie wykonasz w Korei, Afryce czy Ameryce Południowej, a kolejne na Bałkanach lub wyspach porozrzucanych po Pacyfiku.

Masa nowości z projektu Warhound

Autorzy przyłożyli znaczną uwagę do rozwoju postaci. Jest on dwustopniowy. Po pierwsze, gracz zdobywa specjalizacje w różnych dziedzinach. Po drugie, każde wykonane zadanie oznacza zdobycie reputacji wśród innych najemników. Jest to bardzo ważne, bo im bardziej będziesz ceniony, tym ważniejsze osoby zgłoszą się po Twoje usługi.

Ciekawostką jest to, że zabawa nie sprowadzi się jedynie do eksterminacji wrogów i klikaniu napisu "misja wykonana". Tutaj trzeba będzie osobiście zaplanować sobie transport na miejsce akcji, oraz drogę ucieczki.

Masa nowości z projektu Warhound

Warto dodać, że gra tworzona jest na silniku ChromeEngine IV, który w pełni wykorzystuje DirectX10 i obsługuje Pixel Shader 4.0.

Warhound pojawi się na rynku w czwartym kwartale 2007 roku. Będzie dostępny na platformę PC oraz Xbox360.

Zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę i forum gry, gdzie można przekazać swoje uwagi na jej temat. Warto, bo najciekawsze pomysły mają szansę trafi do finalnej wersji!