Masaż w kinie? To nie żart! Panasonic wprowadza masażery do foteli kinowych

Panasonic zapowiedział luksusowe fotele kinowe wyposażone w masażery EP-MA70 Real Pro Ultra. W kinach może więc zrobić się niedługo wygodniej niż w naszym domowym fotelu.

Kinowy fotel z masażem Panasonika

Ostatnio pisałem o tym, że niedługo w naszych domach mogą pojawić się zapachowe telewizory Smell-o-Vision. Tym razem kolejna innowacja dotyczy nie naszych domów, lecz sal kinowych.

Widzieliśmy już ruchome fotele 4D firmy D-Box. Ale nie było jeszcze foteli... masujących widzów. Według koncernu Panasonic, fotel EP-MA70 Real Pro może symulować działania profesjonalnego masażysty, przyspieszać przepływ krwi oraz redukować stres i napięcie.

Profesjonalny masażysta zajmie się nami podczas seansu filmowego

Fotel Panasonika posiada również specjalne czujniki nacisku, które uczą się i przystosowują się do wysokości, sylwetki oraz fizycznych atrybutów konkretnego widza. Całkiem zmyślne urządzenie...

Masaż w kinie - kolejny sposób na przyciągnięcie widzów

Widzieliście już wszystko? To popatrzcie jeszcze raz. Fotele kinowe z masażem to kolejny krok do podniesienia atrakcyjności kin i przekonania ludzi do częstszego korzystania z "współczesnych świątyń filmowych". W planach jest Hobbit w 48 klatkach na sekundę i Avatar 2 w rozdzielczości 5K. Było już 3D, 4D, a nawet 5D... Fotel z masażem możemy więc uznać za kino 6D. Ciekawe tylko, czy któreś polskie kino będzie stać na taki luksus? Bo trochę w to wątpię.

Źródło: Electronic House