Maskowanie z Chromakey 2.0

Firma Digital Anarchy zaprezentowała kolejną wersję pluginu dla Adobe Photoshop oraz Adobe Elements o nazwie Primatte Chromakey. Druga edycja pożytecznego dodatku pozwala na skorzystanie z technologii maskowania na niebieskim lub zielonym tle, znanej z filmowych produkcji.

Technika, znana jako 'Chromakeying' rozpowszechniła się ostatnio w środowisku filmowym oraz fotograficznym. Przykładowo, możliwe jest sfotografowanie osoby na niebieskim lub zielonym tle, a następnie umieszczenie zamiast niego dowolnego obrazu, co stwarza wrażenie obecności danej osoby w kompletnie innym środowisku (np. obok marsjańskiego lądownika).

Primatte Chromakey 2.0 potrafi wyciągnąć jednokolorowe tło z danego zdjęcia i zamienić je w przezroczystą maskę, którą możemy następnie zamienić na dowolny obraz stanowiący tło. Primatte Chromakey 2.0 jest dostępny w cenie 269 USD. Użytkownicy wersji 1.0 mogą dokonać aktualizacji za 99 USD. Poza Photoshopem i programem Photoshop Elements, plugin pracuje również z Paint Shop Pro firmy Jasc. Primatte Chromakey 2.0 pracuje zarówno pod kontrolą systemów operacyjnych Mac OS, jak i Windows.

Więcej informacji: http://www.digitalanarchy.com


Zobacz również