Masowa pamięć dla "Tygrysa"

Urządzenia sieciowej pamięci masowej Shared Storage Plus firmy Maxtor są już dostępne dla platformy systemowej Mac OS X. Z początkiem lutego do sprzedaży trafią dyski o pojemnościach 200, 300 i 500 GB kompatybilne z systemem Mac OS X 10.4 "Tiger".

Dyski sieciowe z serii Shared Storage Plus mierzą 41 x 140 x 271 mm i ważą ok. 1,7 kg (średnica talerza - 3,5", 7200 rpm). Zostały one wyposażone w funkcję Bonjour, która ułatwia instalację i konfigurację sieci. Ponadto zastosowano w nich funkcje automatycznej administracji SimpleView (dostarcza informacje o kopiach zapasowych i danych przechowywanych przez użytkowników) oraz zarządzania i sortowania różnych rodzajów plików - Drag and Sort (rozpoznawalne jest ok. 100 rozszerzeń plików, dzięki czemu są one segregowane w odpowiednich folderach z muzyką, filmami czy dokumentami).

Masowa pamięć dla "Tygrysa"

Maxtor Storage Center Plus

Pamięci dyskowe posiadają także wbudowany serwer mediów, za pomocą którego możliwe jest nie tylko współużytkowanie danych, ale także ich strumieniowe przesyłanie do urządzeń cyfrowych (np. telewizorów) wyposażonych w karty kompatybilne ze standardem UPnP AV. Dzięki dwóm portom USB możliwe jest zaś współużytkowanie dodatkowych dysków bądź też drukarek.

Ceny za dyski sieciowe o pojemnościach 200, 300 i 500 GB będą wynosić odpowiednio 950, 1299 i 1649 zł.

Więcej informacji: Maxtor